PAÜ ile Zhejiang Üniversitesi arasında öğrenci ve personel değişimi yapılacak

Denizli Pamukkale Üniversitesi(PAÜ) ile Çin Zhejiang Teknoloji Üniversitesi arasında protokol imzalandı.

PAÜ ile Zhejiang Üniversitesi arasında öğrenci ve personel değişimi yapılacak
24 Nisan 2014 Perşembe 20:03

Denizli Pamukkale Üniversitesi(PAÜ) ile Çin Zhejiang Teknoloji Üniversitesi arasında protokol imzalandı. 18 yeni bölümü kapsayan anlaşma ile güz dönemi karşılıklı öğrenci ve personel değişimleri başlayacak. Çin’in Zhejiang Eyaleti Eğitim ve Yüksek Öğretim üst düzey yetkililerinden oluşan heyet, PAÜ’yü ziyaret etti. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Selçuk Toprak tarafından ağırlanan heyette, Zhejiang Eyaleti Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Wang Xiaocun, Zhejiang Teknoloji Üniversitesi Rektör Yardımcısı Xiao Ruifeng, Zhejiang Turizm Meslek Yüksekokulu Yönetim Kurulu Başkanı Wang Kunxin, Ningbo Üniversitesi Rektör Yardımcısı Shao Qianjun, Zhejiang Eyaleti Milli Eğitim Bakanlığı Uluslararası İlişkiler Sorumlusu Lan Jingjing yer aldı.

PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, 18 yeni bölümü kapsayan anlaşma ile üniversiteleriyle Zhejiang Teknoloji Üniversitesi arasında köprü kurulduğunu ifade etti. Bağcı, “Çin’in Zhejiang eyaleti, nüfus ve pek çok gösterge açısından Türkiye ile karşılaştırılabilecek seviyede. Şanghay’ın komşusu olan bu eyalet, aynı zamanda Çin’in en zengin eyaletlerinden birisi. Zhejiang Teknoloji Üniversitesi yetkilileri ile Mevlana Değişim Programı ve genel işbirliği protokolleri imzaladık. Bu güz dönemi itibariyle karşılıklı öğrenci ve personel değişimleri başlayacak. Bu değişimleri daha sonra araştırma ve eğitim alanındaki işbirlikleri takip edecek.” dedi.

PAÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Selçuk Toprak ise, yapılan görüşmelerde işbirliklerinin üniversite dışında, Denizli’deki diğer eğitim kurumlarına genişletilmesi ve kardeş ortaokul-lise projelerinin başlatılması hususunun da görüşüldüğünü ve önümüzdeki yıllarda bu konularda da ilerleme olacağını belirtti. Konuşmaların ardından PAÜ Rektörü Bağcı ile Zhejiang Teknoloji Üniversitesi Rektör Yardımcısı Xiao Ruifeng arasında protokol imzalandı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×