Parkta spor yapan bayanlar bir araya geldi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin sunduğu imkanlarla 28 ayrı parkta ve eğitmenler nezaretinde sabah sporu yapan hanımlar, Harikalar Diyarı içindeki Su Kayağı Parkı adasında bir araya geldi. Kendilerine sağlanan bu imkan için Büyükşehir Belediye...

Parkta spor yapan bayanlar bir araya geldi
21 Haziran 2014 Cumartesi 15:13

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin sunduğu imkanlarla 28 ayrı parkta ve eğitmenler nezaretinde sabah sporu yapan hanımlar, Harikalar Diyarı içindeki Su Kayağı Parkı adasında bir araya geldi. Kendilerine sağlanan bu imkan için Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'ye teşekkür eden hanımlar, sabah sporunun hanımlar için yaşam biçimi haline geldiğini belirtti. Başkan Özhaseki de binlerce hanımı parklarda sabah sporu yaparken görmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Sabah sporu yapan hanımları buluşturan toplantıda Büyükşehir Belediyesi Spor Etkinlikleri A.Ş. Genel Koordinatörü Ali Üstünel, sportif faaliyetler hakkında bilgi verdi. Pek çok spor etkinliği düzenlediklerini ifade eden Üstünel, "Yaz spor okullarına bu yıl buz pateni, su kayağı, binicilik gibi branşları da ilave ederek 28 branşta spor okullarını 15 Mayıs'tan itibaren başlattık. Geçen yıl 17 bin öğrenci katılmıştı. Bu yıl, bu sayı daha da artacak. Talas ve Fuar Sağlıklı Yaşam Merkezinde çocuklar için tam gün spor etkinlikleri başlattık. Saat 09.00'dan akşam 16.00'ya kadar öğleden önce seçtikleri ana branş ve bir tali branşta sportif eğitim, öğleden sonra ise yabancı dil ve iletişim eğitimleri alıyorlar. Kayseri'deki vatandaşlarımızın hayatlarında sportif aktivitelere daha fazla yer vermeleri amacıyla gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimiz de var. 65 yaş üstü vatandaşlarımız bedelsiz olarak tesislerimizden istifade edebiliyorlar. Yine sevgi evlerindeki çocuklar, zihinsel engelliler, Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği gibi birçok dernek ve vakıf da tesislerimizi ücretsiz olarak kullanabiliyor. Bunun yanında park bahçe sporları kapsamında çalışmalarımız büyük bir ivme ile devam ediyor. 28 ayrı parkta eğitmenler nezaretinde her gün ortalama 3 bin 500 hanım parklarda spor yapıyor. Ayrıca 23 parkta dış mekan fitness ekipmanlarının tamamını değiştirdik." dedi.

Beyazşehir TOKİ Parkı'nda düzenli olarak sabah sporu yapan Hayriye Kaymak da konuşmasında, kendilerine sağlanan bu imkanlar sayesinde sabah sporunun bayanlarda vazgeçilmez bir hale geldiğini belirtti. Güne sporla başlayarak sağlıklı ve zinde kaldıklarını dile getiren Kaymak, "Şehrimize ve spor severlere spor parklarını kazandıran ve bu sayede sabah sporunu yaşam biçimimiz haline getiren Başkanımız Mehmet Özhaseki'ye tüm bayanlar adına teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ise yüzlerce hanımı spor yaparken parklarda görmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Parklarda sabah sporu için eğitmenler görevlendirdikleri ilk yıllarda 'kadınlar parklarda spora mı gelir' şeklinde itirazlar duyduklarını dile getiren Başkan Özhaseki, "Ben parklarda hanımlarımızın sabah sporu yapacağını biliyordum. Zamanla görüldü ki çok da güzel yapılıyor. Kendi çocuklarım da, eşim de yapıyor" dedi.

Kayseri'de Büyükşehir eliyle yapılan bazı projelerden de bahseden Başkan Mehmet Özhaseki, Kayseri için çok keyifli projeler döneminin başladığını söyledi. Özhaseki şöyle devam etti: "Yaşadığımız şehirden inşallah hepimiz keyif alacağız. Keyifli projelerden biri olan Kültür Yolu projesi başladı. Kültür Yolu için başlangıç noktamız Selçuklu Müzesi olacak. Oradan bir yürüyüş yolu başlıyor ve tüm tarihi eserlerimize uğruyor. Tarihi eserlerimizin her birinde yeni güzellikler meydana geliyor. İlk duraklardan biri olan kale içinde, bodrumda arkeoloji müzesi olacak. Üst taraf ise kültür sanat merkezi oluyor. Sanatçılar sokağı, müzik dinleti alanları olacak. Kayseri Lisesi tarihi binası Milli Mücadele Müzesi oluyor. 100 metre ilerisinde Kayseri Mahallesi yapılıyor. Onlarca konak restore ediliyor. Bir yıla kalmaz orayı da açarız. Kayseri'ye ait ne varsa Kayseri Mahallesi'nde olacak. Kültür Yolu projesi başlı başına Türkiye için de bir yeniliktir."

Konuşmaların ardından parklarda sabah sporu yapan hanımlar adına Başkan Mehmet Özhaseki'ye çiçek verildi. Başkan Özhaseki daha sonra hanımların isteğini kırmayarak onlarla fotoğraf çektirdi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×