Paranoya: Sakallıları taşıyan otobüse el kondu

İstanbul'da içinde sırf sakallı insanlar bulunuyor diye durdurulan otobüse el kondu. Otobüslerine el konulan vatandaşlar Ankara'da iftara gitmeyi planladıkları öğrenildi

Paranoya: Sakallıları taşıyan otobüse el kondu
26 Haziran 2016 Pazar 17:16

İstanbul'da içinde sakallı birkaç kişinin bulunduğu otobüs şüpheli diye durduruldu. Ankara'da bir iftar davetine gitmek istedikleri belirtilen vatandaşlar, paranoyak bazı kişiler tarafından ihbar edildiği için polis tarafından Ramazan günü yollarından alıkondu, otobüslerine el kondu. Yollarından alıkonan vatandaşların mağduriyetleri ise giderilmedi. 

İstanbul Bağcılar'da içinde yolcular da bulunan otobüs polisi alarma geçirdi. Otobüste yapılan incelemede yolcularının IŞİD'e yönelik operasyonda tutuklanıp daha sonra serbest bırakılan Ebu Hanzala'ya yakın isimler olduğu belirtildi. GBT sorgusu yapılan bu kişiler serbest bırakıldı. Otobüs trafik kanununa muhalefetten alıkonuldu.

Alınan bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne, Bağcılar'daki bir otobüste terör örgütüyle bağlantılı kişiler olduğu yönünde ihbarda bulunuldu.İhbar üzerine harekete geçen polis ekipleri, durdurdukları 34 HY 0826 plakalı otobüsü Kirazlı Mahallesi'ndeki bir benzin istasyonuna çekti.

Terörle Mücadele, Çevik Kuvvet, Güvenlik Şube ile Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri olay yerine sevk edildi.

Polis ekipleri, yolcuların GBT sorgusunu yaparken, otobüste de arama gerçekleştirildi.

Herhangi bir suç unsuruna rastlanmayan otobüs, muayenesi olmaması ve malzeme eksikliğinden dolayı trafik ekipleri tarafından bağlandı.

Bu arada terör örgütü IŞİD'in Türkiye'deki yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında tutuklandıktan yaklaşık 8 ay sonra tahliye edilen Ebu Hanzala olarak bilinen Halis Bayancuk'a yakın kişiler olduğu öğrenilen yolcuların, yapılan Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgulamasında herhangi bir duruma rastlanmadı.

Grup GBT sorgularının ardından serbest bırakıldı. Grubun bir iftar programına katılmak üzere Ankara'ya gittikleri belirtildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×