ÖSYM: Tercih süresi uzatılmayacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 17 Temmuz saat 23.59’da sonlanacak 2014-ÖSYS tercih işlemlerinde süre uzatılmasına gidilmeyeceğini açıkladı. ÖSYM, '2014-ÖSYS: Tercih İşlemlerinin Tamamlanması, Tercih Bilgilerinin Kontrolü,...

ÖSYM: Tercih süresi uzatılmayacak
14 Temmuz 2014 Pazartesi 13:33

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 17 Temmuz saat 23.59’da sonlanacak 2014-ÖSYS tercih işlemlerinde süre uzatılmasına gidilmeyeceğini açıkladı.

ÖSYM, '2014-ÖSYS: Tercih İşlemlerinin Tamamlanması, Tercih Bilgilerinin Kontrolü, Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzundan Tercih Yapan/Tercih Yapacak Adayların Dikkatine' başlıklı yazılı bir açıklama yaptı. 7 Temmuz 2014 tarihinde başlayan 2014-ÖSYS tercih işlemlerinin 17 Temmuz 2014 tarihinde saat 23.59’da sona ereceği belirtilen açıklamada, "Adayların olumsuz durumlar ile karşılaşmamaları için tercih yapacakları üniversite ve bölümlere karar verip bir an önce tercihlerini tamamlamaları önerilmektedir. Tercih süresi uzatılmayacaktır." denildi.

Adayların tercihlerini, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendilerinin yapacağı kaydedilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Adayların tercihlerinin ÖSYM’ye ulaştığından emin olmaları için ekranda '2014-ÖSYS Tercihleriniz '.. .. ....' tarihinde başarı ile ÖSYM’ye bildirilmiştir.' ifadesini görmeleri gerekmektedir. Adaylar, tercih işlemini tamamladıktan sonra 'Tercih Süresi' içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercih bilgilerini mutlaka kontrol etmeli ve yazıcıdan tercih listesinin bir dökümünü edinerek saklamalıdır."

Adayların, tercih bildirim işlemini tamamladıktan sonra ‘Tercih Süresi’ içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercihlerinde değişiklik yapabileceği vurgulanan açıklamada, 2014-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda; 106110415 kodlu Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne 701 koşulu getirildiği hatırlatıldı. Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki TC kimlik numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifresini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerektiğine değinilen açıklamada, TC kimlik numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerden adayın kendisinin sorumlu olacağına dikkat çekildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×