Osmaniye’de Lojistik Köy için ilk adım atıldı

Osmaniye’ye Lojistik Köy kurulması çalışmaları kapsamında, Almanya Güney Bölgesi Ticaret Odası Lojistik kümesi Başkanı Dr.

Osmaniye’de Lojistik Köy için ilk adım atıldı
05 Nisan 2014 Cumartesi 20:18

Osmaniye’ye Lojistik Köy kurulması çalışmaları kapsamında, Almanya Güney Bölgesi Ticaret Odası Lojistik kümesi Başkanı Dr.Robert Schöberger, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası’nı (OTSO) ziyaret etti.

OTSO Başkanı Murat Teke, ziyaretten duyduğu mutluluğu belirterek, Lojistik köyün kurulmasıyla, uluslararası firmaların deniz yolu ile bölgeye gelen ürünlerinin kentteki depolarda muhafaza edileceğini ve karayolu ile nakliyatının sağlanacağını söyledi.

Teke, “Dr.Robert Schöberger lojistik köy konusunda fikir alış verişinde bulunmak için bu gün bizim misafirimiz oldu. Lojistik merkezler dünyada nasıl yapılmışsa Osmaniye’de de öncelikle bunun alt yapısını oluşturmak için çaba harcıyoruz. Bununla ilgili Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulunuldu. Bu konuda TOB açısından hem de yerel ayağını detaylı görüşeceğiz ve yolumuzu çizeceğiz. Ankara’da bir lojistik merkez var. Samsun’da bunun temelleri atılıyor. Almanya, İtalya ve kısmen de İspanya’da lojistik merkezleri rahatlıkla görebiliyoruz. Biz de bu konuda ayakları yere basan bir program yapmayı planlıyoruz. Netice almak için zamana ihtiyacımız var. Bunu düşünmek, adım atmak, insanları bir araya getirmek bizim içinde bir başlangıçtır. İnşallah bu girişimlerin sonucunu alırız. Bunu yaparken de Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) ve TOB’un da desteği almak istiyoruz. Belki de biz bir pilot bölge oluşturacağız. Bunun için arkadaşlarımız özveriyle çalışıyorlar.” diye konuştu.

Lojistik merkez kurulması yönünde kentte gelişme gördüğü ifade eden Dr.Robert Schöberger ise, “Oda temsilcileri ile Yumurtalık Serbest Bölge, İskenderun Liman’ı ve Osmaniye Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulunduk. Umarım en kısa sürede girişimlerimiz sonuç verir.” dedi.

Ziyaret heyetinde Almanya’da özel bir firmanın genel müdürü Richard Hawlitschek, Türkiye ve Odalar Birliği (TOB) Lojistik Daire Başkanı Selçuk Yılmaz’da yer aldı. CİHAN

Osmaniye’de Lojistik Köy için ilk adım atıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×