Ortak Akıl Raporu Bakanlar Kurulu’nda

Gaziantep’e yaşayan Suriyeli misafirlerle ilgili sorunlar ve çözüm önerilerini içeren 'Gaziantep Ortak Akıl Raporu' Bakanlar Kurulu'na taşınıyor.

Ortak Akıl Raporu Bakanlar Kurulu’nda
09 Şubat 2014 Pazar 14:13

Gaziantep’e yaşayan Suriyeli misafirlerle ilgili sorunlar ve çözüm önerilerini içeren 'Gaziantep Ortak Akıl Raporu' Bakanlar Kurulu'na taşınıyor.

Gaziantep Ticaret Odası önderliğinde 12 sivil toplum kuruluşu ve 3 üniversitenin katılımıyla oluşturulan Suriye Çalışma Grubu’nun hazırladığı Gaziantep Ortak Akıl Raporu, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç ve Beşir Atalay ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e sunuldu. Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık, Meclis Başkanı Ali Yener, Gaziantep Ticaret Borsası Meclis Başkanı Selami Memiş ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ömer Küsbeoğlu’ndan oluşan heyet, geçtiğimiz hafta başında basın toplantısı ile deklare edilen 'Suriyeli Misafirlerle İlgili Sorunlar ve Çözüm Önerileri Gaziantep Ortak Akıl Raporu'nu toplantının hemen ardından Ankara’ya sundu.

Heyet, Büyükşehir Belediye başkan adayı Fatma Şahin, Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Derya Bakbak, Halil Mazıcıoğlu ve Mehmet Sarı’nın eşliğinde raporu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e sunarak birer toplantı yaptı. Toplantılarda Suriyeli misafirlerle ilgili kentte yaşanan sorunların çözümüne getirilen öneriler tek tek tartışıldı ve yol haritası belirlendi. Bakanlıklar düzeyinde üzerlerine düşeni yerine getireceklerini belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Suriye sorununun herkesi ilgilendirdiğini belirterek, raporda zikredilen sorunların çözümlerine yönelik mevzuat düzenlemesine başlayacaklarını söyledi.

Heyet, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’a çözüm için çalışmaların mutfakta yapılmasının daha sağlıklı sonuçlar vereceğini ileterek, Gaziantep’te bir koordinasyon merkezi oluşturulması gerektiğini ve sorunların çözümüne yönelik her türlü adım için hazır olduklarını dile getirdi. Atalay ise raporu Bakanlar Kurulu'na taşıyarak yeni düzenlemeler yapacaklarını kaydetti.
CİHAN

Ortak Akıl Raporu Bakanlar Kurulu’nda


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×