Önce İngilizceyi öğrendiler sonra yabancılara Adana’yı anlattılar

Çukurova’da kurulan Kültür Sanat Eğitim ve Akademi Deneği’nin (KSEAD) ‘Sanatı Öğren ve Oyuna Sen de Katıl Projesi’nin beşinci ve son toplantısı Adana’da gerçekleştirildi. Almanya, İngiltere, Galler ve İtalya’dan 8 temsilcinin katıldığı...

Önce İngilizceyi öğrendiler sonra yabancılara Adana’yı anlattılar
08 Mayıs 2014 Perşembe 12:18

Çukurova’da kurulan Kültür Sanat Eğitim ve Akademi Deneği’nin (KSEAD) ‘Sanatı Öğren ve Oyuna Sen de Katıl Projesi’nin beşinci ve son toplantısı Adana’da gerçekleştirildi.

Almanya, İngiltere, Galler ve İtalya’dan 8 temsilcinin katıldığı toplantıda projenin iki yıl boyunca yapılan tüm faaliyetleri değerlendirildi. Ayrıca projenin bir faaliyeti olarak bir yıl süre ile dernek bünyesinde 14 yetişkine İngilizce kursu düzenlendi. Bu kurs sonunda Adana’nın tarihi, turistik yerler ve sanat galerilerini İngilizce olarak anlatmayı öğrenen gönüllü rehberler, gelen misafirlere şehrin önemli yerlerini tanıttı. Ayrıca dernek merkezinde ortaklara Ebru Sanatı anlatıldı ve onlarla bir çalıştay düzenlenip, uygulamalı olarak Ebru yapmaları sağlandı. Ebru sanatından çok etkilenen misafirler kendi ülkelerine döndükleri zaman bu sanatla ilgilenmeye sürdüreceklerini ifade etti. Aynı şekilde iki yıl içerisinde Almanya, İngiltere, Galler ve İtalya’da yapılan toplantılarda da ortakların yetiştirdiği gönüllü rehberler, kendi ülkelerindeki tarihi turistik ve sanatsal yerleri tüm ortaklara anlattı.

CİHAN

Önce İngilizceyi öğrendiler sonra yabancılara Adana’yı anlattılar


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×