Omuriliğindeki tümörden kurtuldu, yürümeye başladı

Daha önce bel kayması teşhisi konulan 88 yaşındaki Harun Kundakçı’nın yapılan tetkiklerinde omuriliğinde tümör tespit edildi. 3 yıldır yürüyemeyen hasta ameliyat sonrası yürümeye başladı. Bolu'da, 3 yıldır yürüyememe nedeniyle konusunda...

Omuriliğindeki tümörden kurtuldu, yürümeye başladı
09 Mayıs 2014 Cuma 18:28

Daha önce bel kayması teşhisi konulan 88 yaşındaki Harun Kundakçı’nın yapılan tetkiklerinde omuriliğinde tümör tespit edildi. 3 yıldır yürüyemeyen hasta ameliyat sonrası yürümeye başladı.

Bolu'da, 3 yıldır yürüyememe nedeniyle konusunda farklı bir teşhis konulan 88 yaşındaki Harun Kundakçı, ilde özel bir hastanede sağlığına kavuştu. Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktoru Op. Dr. Ömer Polat tarafından ameliyat edilen Kundakçı, operasyon sonrası yürümeye başladı.

“YÜRÜYEMEMESİNİN SEBEBİ TÜMÖRDÜ”

Harun Kundakçı’nın rahatsızlığı hakkında bilgi veren Op. Dr. Polat, “Hastamız, ayaklarında yavaş yavaş başlayan güçsüzlük nedeniyle yürümeyecek duruma geldiğinde, Düzce’de bir hastaneye başvuruyor. Belinde kayma olduğu ve bu nedenle ameliyat olması gerektiği söyleniyor. Bize tetkikleri ile geldiğinde hastamızı muayene ettik ve probleminin bel kaymasından daha yukarıda olduğunu, omurilikle ilgili bir sorun olduğunu tespit ettik. Tetkikler yenilendi ve sırt bölgesinde omurilik etrafını sarmış bir tümör olduğunu gördük. Yürüyememesinin sebebini ona bağlayarak ameliyat ettik. Harun Bey, biraz destekle kendi yürüyebilecek hale geldi ve en kısa zamanda hiç yardım almadan yürüyecek, kendi işini gücünü görecek. Hastalığı da başka yere sıçrayacak bir hastalık gibi durmuyor. Alınan parçanın tahlili çıktığında belki tedavisi devam edecek.” şeklinde konuştu.

“GERÇEK HASTALIĞI TESPİT EDİLDİ, ŞİFASINI BULDU”

Yürüyememe nedeni olarak farklı bir teşhisin konulmasını ve bunun sonucunda yanlış bir ameliyat ihtimalini de değerlendiren Op. Dr. Polat, “Hastamıza bel kayması içinde ameliyat gerekebilir ama yürüyememesinin sebebi o olmadığı için hasta bel kaymasından ameliyat olsa idi herhangi bir fayda görmeyecekti. Dolayısıyla biz bu duruma sebebiyet veren gerçek hastalığı tespit ederek şifasını bulmasını sağladık.” dedi.

“HOCAMIZ ÖMER BEY'E VE TÜM FATMA HATUN HASTANESİ PERSONELİNE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Harun Kundakçı’nın torunu Sezgin Kundakçı ise dedesinin hastalığı ve tedavi süreci ile ilgili olarak öncelikle tüm hastane personeline teşekkür etti. Sezgin Kundakçı, şunları söyledi: “Dedemin 3 senedir bacakları tutmadığı için yürüyemiyordu. Bizim desteklerimizle tuvalet ihtiyacını bizim yardımımızla gideriyordu. Tavsiyeler üzerine bir çok hastaneye gittik. Herhangi bir netice alamadık. Amcama Fatma Hatun Hastanesi'ni ve doktorlarının çok başarılı olduğunu söylemişler. Düzce’den kalktık bir umut diyerek buraya geldik. Gerekli muayene ve tahliller yapıldıktan sonra dedemin yürüyememesinin sebebinin bel kaymasından değil, omuriliğinde bulunun tümörden kaynaklandığını söylediler. Dedem 88 yaşında olduğu için ameliyat denildiğinde biraz tedirgin olduk ama en sonunda bütün ailenin ortak kararı ile ameliyat yapılmasını onayladık. Dedem pazartesi günü ameliyat oldu. Başarılı bir ameliyat geçirdi. Ameliyat olalı 5 gün olmasına rağmen yürümeye başladı. Eskisinden çok daha iyi. Ameliyatı gerçekleştiren hocamız Ömer Bey'e ve tüm Fatma Hatun Hastanesi personeline çok çok teşekkür ediyoruz.”

Ameliyatın üzerinden 5 gün geçmesine rağmen yürümeye başlayan Harun Kundakçı ise duygularını şöyle aktardı: “3 yıldır yürüyemiyordum. Ameliyat oldum, şu an çok iyiyim, yürümeye başladım. Doktoruma ve hastane çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun.”

CİHAN

Omuriliğindeki tümörden kurtuldu, yürümeye başladı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×