Okul, Başbakan'ın babasının ismini taşıyacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın baba ocağı Rize'nin Güneysu ilçesinde babası Ahmet Erdoğan adına inşa ettirilen imam hatip lisesi bu yıl öğrenci alacak.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talebi üzerine Rizeli hayırsever iş adamı Cemil...

Okul, Başbakan'ın babasının ismini taşıyacak
14 Temmuz 2014 Pazartesi 16:28

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın baba ocağı Rize'nin Güneysu ilçesinde babası Ahmet Erdoğan adına inşa ettirilen imam hatip lisesi bu yıl öğrenci alacak.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talebi üzerine Rizeli hayırsever iş adamı Cemil Kazancı tarafından Güneysu ilçesinde yaptırılan modern imam hatip lisesi tamamlanma aşamasına geldi. 2014-15 eğitim öğretim yılında faaliyete geçecek lise, tercih kılavuzlarında Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak yerini aldı.

Başbakan Erdoğan, 2011 yılında fikri ortaya atılan projeyi o günden bu güne yakından takip etti. Erdoğan, Rize ziyaretleri sırasında inşaat çalışmalarını inceledi. Sürekli telefonla proje hakkında bilgi aldı. Erdoğan, babası Ahmet Erdoğan'ın isminin verildiği bu okulla ilgili her ayrıntıda bilgi sahibi oldu. Toplam 8 bin 600 m2 alanda kurulan okulun kapalı inşaat alanı 20 bin m2. 24 derslikli okulda 4 laboratuvar, 75 kişilik konferans salonu, 460 m2'lik mescid, 500 m2'lik spor salonu, 620 m2'lik yüzme havuzu ve fitness salonu bulunuyor. Ayrıca okula ait 372 öğrencinin yatılı kalabileceği bir pansiyon bulunuyor. Teknik özellikleri ile Türkiye'nin en modern imam hatip lisesi olma özelliği taşıyan okul, 2014-2015 eğitim öğretim yılına 320 öğrenciyle girmeye hazırlanıyor. Okulun Türkiye'nin her bölgesinden öğrenci alacağı tahmin ediliyor. Okulun toplam öğrenci kapasitesi 800.

OKULUN OLİMPİK YÜZME HAVUZU VAR

Güneysu Kaymakamı Gömen Çiçek ve Güneysu Belediye Başkanı Halil Turan okul inşaatında incelemelerde bulundu. Çiçek, burada yaptığı açıklamada, okulun sadece Rize'nin değil Türkiye'nin de eğitim sistemine kalite katacağını belirterek şöyle konuştu: "Okulumuz eğitim öğretim yılına hazır olacak. Bu bir proje okulu. Benzer şekilde eğitim veren ülkemizde sadece 4 okul var. Okulun içerisinde her türlü spor faaliyetlerinin yapılacağı alan var. Fitness salonu var. 575 kişilik konferans salonu var. Olimpik yüzme havuzu var. Uygulamalı mescidi var. Biz öğrencilerimizin bu okulumuzu tercih etmelerini istiyoruz." CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×