Okmeydanı Hastanesi'nde hizmette aksama yok

Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliğinden açıklama, "Hastanemize başvuran hiçbir hastamız geri çevrilmemiştir ve gerekli sağlık hizmeti sunumuna devam edilmiştir" dedi

Okmeydanı Hastanesi'nde hizmette aksama yok
30 Ağustos 2016 Salı 21:30

Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinin çocuk hematoloji servisi binasının arkasında yer alan inşaat alanındaki çökmenin, sağlık hizmeti sunumunda aksamaya neden olmadığını bildirdi.

Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden yapılan yazılı açıklamada, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinin çocuk hematoloji binasının arkasındaki alanda, inşaat çalışmalarının yapıldığı bölgede toprak kayması meydana geldiği, görevliler tarafından olaya anında müdahale edildiği, muhtemel kazalara karşı gerekli önlemler alındığı belirtildi.

Güvenlik amacı ile çocuk hematoloji servisinde tedavi gören 3 hastanın Çocuk Onkoloji Servisi'ne nakledildiği belirtilen açıklamada, "Sağlık hizmeti sunumunda aksama olmaması için, yetişkin acil servisinin yeşil alanında uygun ortam ve koşullar hazırlanarak, çocuk acil servisine başvuran hastalar bu alana yönlendirilmiştir. Hastanemize başvuran hiçbir hastamız geri çevrilmemiştir ve gerekli sağlık hizmeti sunumuna devam edilmiştir" denildi.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bahçesindeki inşaatın istinat duvarı tespit edilemeyen nedenle kısmen çökmüştü. Çökmenin meydana geldiği alana güvenlik şeridi çekilmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×