Öğrencilerine 'Metropolitan okul olgunluğu testi' uyguluyor

Yozgat Özel Ergin Koleji Rehberlik Servisi, anasınıfı öğrencilerine yönelik okul hayatında başarılarını arttırmak, okul ortamına uyumunu hızlandırmak ve yaz tatilinde eksiklerini gidermek için "Metropolitan okul olgunluğu testi" uyguluyor.Ergin...

Öğrencilerine 'Metropolitan okul olgunluğu testi' uyguluyor
26 Mayıs 2014 Pazartesi 19:18

Yozgat Özel Ergin Koleji Rehberlik Servisi, anasınıfı öğrencilerine yönelik okul hayatında başarılarını arttırmak, okul ortamına uyumunu hızlandırmak ve yaz tatilinde eksiklerini gidermek için "Metropolitan okul olgunluğu testi" uyguluyor.

Ergin Koleji PDR Uzmanı ve Aile Danışmanı Sibel Aksoy, yaptığı açıklamada okul çağına gelmiş çocukların okul olgunluğuna sahip olup olmadığı, gerekli zihin kas koordinasyonunu kazanıp kazanmadığı, okul öncesi eğitimini tam alıp almadığı öğrencinin birinci sınıfta başarısını etkileyeceğini söyledi. Aksoy, “Metropolitan okul olgunluğu testi, çocuklarımızın fiziksel, zihinsel ve bedensel olarak okula, okulun gerektirdiği kurallara ve öğrenmeye hazır olup olmadığını saptamak amacıyla 6 bölümden oluşan ve bir PDR uzmanı tarafından uygulanan bir testtir. Metropolitan okul olgunluğu testini 2013-2014 eğitim döneminde Ergin Koleji anasınıfında okuyan 60 öğrenciye uyguladık ve sonuçları hakkında velilere bilgiler veriyoruz. Anasınıflarına uyguladığımız bu test uygulamasından sonra sonuçları analiz ederek bir hafta içerisinde öğrenci velileriyle birebir görüşerek çocukları hakkında bilgiler aktarıyoruz." dedi.

Test sonuçlarının velilere çocuklarının yaz dönemini nasıl geçirmeleri gerektiğini bildirdiğini söyleyen Aksoy, “Test sonuçları velilerimizin çocuklarının tatil dönemini nasıl geçirmeleri gerektiği hakkında, öğretmenlere ise öğrenci hakkında bilgi veriyor. Böylelikle öğrenci için daha güvenli bir okul ortamı sağlanabiliyor." ifadelerini kullandı.

Ergin Koleji Müdür Yardımcısı Mehmet Özsoy’da yaptığı açıklamada, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ergin Kolejine olan ilgiden memnun olduklarını belirtti. Özsoy, "Geçtiğimiz yılda uyguladığımız ve bu yılda için "Metropolitan okul olgunluğu testi" anasınıfı öğrencilerimize uygulayarak birinci sınıfa hazır olup olmadığı konusunda velilerimizi bilgilendiriyoruz. Tabi ki bu test PDR uzmanı hocamız Sibel Aksoy yönetiminde yapılarak velilerimize sağlıklı bilgiler verilecektir." şeklinde konuştu. CİHAN

Öğrencilerine 'Metropolitan okul olgunluğu testi' uyguluyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×