Ocakta 2 yeğeni ve 3 komşusu bulanan madenciden Başbakan Erdoğan’a tepki

Manisa'nın Soma ilçesinde Soma Kömürleri Yeraltı Kömür İşletmeleri'ne ait kömür ocağında trafo patlaması sebebiyle meydana gelen yangında yakınlarını kaybeden vatandaşlar tepkili. Maden ocağında 2004 yılından beri işçi olarak çalışan...

Ocakta 2 yeğeni ve 3 komşusu bulanan madenciden Başbakan Erdoğan’a tepki
14 Mayıs 2014 Çarşamba 18:13

Manisa'nın Soma ilçesinde Soma Kömürleri Yeraltı Kömür İşletmeleri'ne ait kömür ocağında trafo patlaması sebebiyle meydana gelen yangında yakınlarını kaybeden vatandaşlar tepkili. Maden ocağında 2004 yılından beri işçi olarak çalışan Ramazan İlteriş (40) Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a tepki gösterdi.

Başbakan Erdoğan’ın ocakta yaptığı incelemenin ardından, bölgeden ayrılırken bağırarak sesini duyurmaya çalışan maden işçisi Ramazan İlteriş’i Bakan Yıldız sakileştirmeye çalıştı. Uzun süre İlteriş’i sakinleştirmeye çalışan Bakan Yıldız, basın mensuplarına da tepki gösterip, çekim yapmamalarını istedi.

Başbakan Erdoğan ile görüşmek istediğini ve kendisine 2 soru soracağını belirterek “Başbakan çıkıp televizyonda diyor ki: ‘2 tane evlat yapın. 3 tane evlat. Biz burada 3 evlat için can verdik. Bir dairenin fiyatı 100 bin lira. Burada ki işçiler 1500 liraya çalışıyor. Burada benim kardeşlerim gitti. Orada bağırma, burada bağırma. Nerede bağıracağız. Ben yıllarca yerin altında çalıştım. Yerin altında kaldım 8 saatte çıktım.” dedi.

Bunun üzere Bakan Taner Yıldız, çekim yapan basın mensuplarına tepki göstererek, “Arkadaşlar bir dakika. Önce birbirimizi anlayalım. Ekran önünde konuşmayalım.” ifadelerini kullandı.

    2004 yılından beri ocakta işçi olarak çalıştığını ifade eden Ramazan İlteriş, “3 çocuk yapın diye bas bas bağırıyor. Devlet madenlerinde çalışanlar 3 bin lira maaş alıyor. Buradakiler alıyor 800 lira maaş. Burada kaç kişi gitti? Bunun cevabını sorun. 3 tane komşum vardı daha çıkmadı. 2 de yeğenim var.” diyerek tepkisini göterdi. CİHAN

Ocakta 2 yeğeni ve 3 komşusu bulanan madenciden Başbakan Erdoğan’a tepki


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×