Numan Kurtulmuş HDP'nin Oy Oranını Açıkladı

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Selahattin Demirtaş'ın tek cümlelik konuşmasını iletişim stratejisi açısından başarılı buldu. HDP'in ise barajı geçemeyeceğini söyledi.

Numan Kurtulmuş HDP'nin Oy Oranını Açıkladı
19 Mart 2015 Perşembe 00:19

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına gelen Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş, gazeteci Abdülkadir Selvi ve Hande Fırat'ın sorularını cevapladı HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tek cümlelik küme toplantısında sarfettiği 'HDP'liler bu topraklarda bulunduğu sürece Recep Tayyip Erdoğan başkan olamaz' sözünü değerlendiren Kurtulmuş, 'İletişim stratejisi bakımından doğru lakin politika şekilde son derece hata izahat' dedi.

'BİR CÜMLE İLE SÖYLEDİĞİ İÇİN BAŞARILI'

Abdülkadir Selvi'nin 'Hangi manada doğru bir izahat?' sorusuna da cevap sağlayan Kurtulmuş, 'Bir tümce ile söyledi. Bu manada muvaffakiyetli bir konuşma' dedi. Numan Kurtulmuş konu hakkındaki görüşlerini şöyle sürdürdü:

'ADAMA DERLER SEN KİM OLUYORSUN DİYE'

'İletişim stratejisi açısından doğru bir izahat lakin bir partinin başkanı kalkıp bunu söyleyemez. Biz müsade etmeyiz. Adama derler sen kim oluyorsun diye.'

'HDP BARAJI AŞAMAZ'

HDP'nin barajı aşıp aşmayacağı hakkında soruları da cevap veren Kurtulmuş, HDP'nin barajı aşamayacağını daha evvela aldığı oy oranını alacağını söyledi.

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×