Nilüfer Belediyesi'ne Polonya’dan kardeş şehir

Bursa Nilüfer Belediyesi ile Polonya’nın Lublin Belediyesi kardeşlik protokolü imzaladı.

Nilüfer Belediyesi'ne Polonya’dan kardeş şehir
23 Nisan 2014 Çarşamba 17:38

Bursa Nilüfer Belediyesi ile Polonya’nın Lublin Belediyesi kardeşlik protokolü imzaladı.

    Nilüfer’in 19. kardeş şehir protokolünü Lublin Belediye Başkanı Krzysztof Zuk ile Başkan Mustafa Bozbey tarafından imzalandı. Nilüfer Belediyesi adına Polonya’nın Lublin Belediyesi ile kardeşlik ve dostluk protokolü imzalayan Başkan Mustafa Bozbey, “600 yıl önce savaşla başlayan 2 ülke arasındaki derin tarihi geçmiş üzerine inşa edilen dostluk ilişkilerine katkı koymak gurur verici. Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda böylesine anlamlı bir protokole imza atmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

    Konuk Başkan Krzysztof Zuk ise Lublin’in de Nilüfer gibi çok dinamik ve genç bir şehir olmasına vurgulayarak “Kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerde oldukça ileri olan ve aynı zamanda bizim gibi bir üniversite kenti olan Nilüfer Belediyesi ile yararlı birçok deneyim paylaşımında bulunacağımıza inanıyorum.” şeklinde konuştu.

    Konuşmaların ardından 2 belediye arasında kültürel mirasın tanıtımı, şehir ve imar planlama, sürdürebilir kalkınma, kalite yönetimi, çevre koruma, ticaretin geliştirilmesi; kültür, spor, eğitim, turizm gibi alanlarda işbirliğini ön gören protokol imzalandı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×