Nevşehir’de tam engelsiz sağlık tesisleri hizmete girdi

Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı tesislerde engelli hastalara kolaylık sağlayacak yeni çalışma hizmete girdi.Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği(Gör-Bir) Nevşehir Şubesi Başkanı Erol Mutlu ve Başkan Yardımcısı...

Nevşehir’de tam engelsiz sağlık tesisleri hizmete girdi
30 Nisan 2014 Çarşamba 15:48

Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı tesislerde engelli hastalara kolaylık sağlayacak yeni çalışma hizmete girdi.

Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği(Gör-Bir) Nevşehir Şubesi Başkanı Erol Mutlu ve Başkan Yardımcısı Hafız Mahmut Kemikkıran, Nevşehir Devlet Hastanesi Hasta Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği Müdürü Harun İş ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Ramazan Burak Nalçacıoğlu ile birlikte tesislerdeki görme engelliler için yapılan hizmetleri yerinde inceledi. Hissedilebilir kabartma yürüyüş parkurunu, kabartmalı hastane yerleşkesi ve bilgilendirme panolarını denediler. Mutlu ve Kemikkıran, bu gibi çalışmaların görme engellilere büyük kolaylık sağlayacağını ifade ederek, yapılan bu çalışmalardan dolayı Genel Sekreterliğe teşekkür etti.

Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Atila Oğuz Boyalı “Birliğe bağlı Nevşehir Devlet Hastanesi, Ürgüp Devlet Hastanesi, Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve Nevşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hizmet binalarında, tam engelsiz çağa uygun olarak, engelli vatandaşlarımızın ulaşımlarını ve yaşamlarını kolaylaştıracak şekilde hissedilebilir yüzey uygulamaları, kabartma baskılı hastane yerleşke haritaları, engelli yönlendirme argümanları, kabartma baskılı bilgilendirme panoları, engelli rampası, sesli yönlendirme cihazları gibi birçok unsurun göz önünde bulundurduğumuz düzenlenmelerin ihaleleri sonuçlandı. Akabinde ilgili firma tesislerimizde tam engelsiz bir kurum haline gelebilmek için Bakanlığımızın istediği talimatlar doğrultusunda çalışmalarını tamamlayarak bu alanda hizmet vermeye başladı” dedi.

CİHAN

Nevşehir’de tam engelsiz sağlık tesisleri hizmete girdi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×