Nevşehir’de kadına yönelik şiddetin veri tabanı oluşturulacak

Avrupa Birliği Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından uygulanan Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Yerel ve Ulusal STK'ların Kapasitesinin Güçlendirilmesi Hibe Programı kapsamında “Kadın Danışma Merkezi ve Şiddet Veri Tabanı” projesi uygulanmaya başla.

Nevşehir’de kadına yönelik şiddetin veri tabanı oluşturulacak
03 Ocak 2014 Cuma 16:38

Avrupa Birliği Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından uygulanan Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Yerel ve Ulusal STK'ların Kapasitesinin Güçlendirilmesi Hibe Programı kapsamında “Kadın Danışma Merkezi ve Şiddet Veri Tabanı” projesi uygulanmaya başladı.

Proje, Nevşehir Ekoloji ve Sosyal Hayatı Geliştirme Derneği’nin başvuru sahibi olduğu, Nevşehir Belediyesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği’nin ortak olduğu çalışması ile oluşturuldu. Avrupa Birliği Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından uygulanan "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Yerel ve Ulusal STK’ların Kapasitesinin Güçlendirilmesi Hibe Programı"ndan yararlanma hakkı kazandı. Şubat ayında uygulamaya başlayacak Avrupa Birliği projesi ile Nevşehir’de Kadın Danışma Merkezi kurularak, kadınlara ücretsiz uzman desteği verilecek.
15 aylık uygulama süreci tamamlandıktan sonra Kadın Danışma Merkezi, Nevşehir Belediyesi bünyesinde hizmet vermeye devam edecek.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×