Nevşehir Ülkü Ocakları'ndan Bayrağa Saygı Yürüyüşü

Nevşehir Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yahya Leblebici, siyasi iktidarın bölücülerle yürüttüğü müzakerenin, terörü durdurmadığı gibi teröristleri daha çok şımarttığı, son hadiselerden sonra herkesin malumu olduğunu söyledi. Diyarbakır’da...

Nevşehir Ülkü Ocakları'ndan Bayrağa Saygı Yürüyüşü
09 Haziran 2014 Pazartesi 21:38

Nevşehir Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yahya Leblebici, siyasi iktidarın bölücülerle yürüttüğü müzakerenin, terörü durdurmadığı gibi teröristleri daha çok şımarttığı, son hadiselerden sonra herkesin malumu olduğunu söyledi.

Diyarbakır’da Lice’deki Türk bayrağınının indirilmesine Nevşehir’de tepsi gösterildi. Ülkü Ocakları Nevşehir Şubesi tarafından organize edilen "Bayrağa Saygı Yürüyüşü” programına MHP İl Başkanı Gürsel Taşçı, Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık Sen Şube Başkanı Turgay Çetin, Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, Türk Ocakları Nevşehir Şube Başkanı Mesut Erdoğan ve MHP ve Ülkü Ocakları üyeleri katıldı.

Atatürk Bulvarı üzerinde ellerinde dev Türk Bayrakları ile toplanan grup, geniş güvenlik önlemi altında yürüyüş yaptı. Valilik’teki Atatürk Anıtı’nın önüne gelen grup adına basın açıklaması yapan Nevşehir Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yahya Leblebici, siyasi iktidarın bölücülerle yürüttüğü müzakerenin, terörü durdurmadığı gibi teröristleri daha çok şımarttığı, son hadiselerden sonra herkesin malumu olduğunu söyledi.

Bölgede Türk devletinin etkisinin gitgide azalırken, bölücülerin faaliyetinin ise her geçen gün yoğunluk kazanmakta olduğunu kaydeden Leblebici, böyle giderse önümüzdeki günlerde çok daha vahim gelişmelerin yaşanabileceği uyarısında bulundu.

Bölücü örgüt mensuplarının gayet rahat bir şekilde yol ve kimlik kontrolü yaptığını, dağda, tepede örgüt paçavralarının dalgalandığını, Diyarbakır- Bingöl karayolunun günlerdir kapalı olduğunu anlatan Leblebici, bütün bunlara karşın askerin ve polisin müdahalesinin sadece biber gazı sıkmak olduğunu ifade etti. Devletin varlığının ortada olmaması hasebiyle bölücülerin bölgeyi kontrolleri altına aldığını kaydeden Leblebici “Bardağı taşıran son damla ise bir grup teröristin 2. Hava Kuvveti Komutanlığına bağlı bir askeri alana girerek, Türk bayrağını indirmesi olmuştur. Yüksek güvenlikli bir alan olan 2. Hava Kuvvet Komutanlığı'nda bu hadisenin meydana gelmiş olması da olayın vahametini artırmaktadır. Böylesi bir ihmal ve acziyet asla kabul edilemez. Bayrak, Türk milleti için her şeyden kutsal olan ve uğruna milyonlarca şehit verilen bir değerdir. Bayrağımız bağımsızlığımızın simgesi olmanın yanı sıra bizim şerefimiz ve namusumuzdur. Bu şerefe ve namusa leke düşürmek hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir. Bayrağa uzanan o elleri kırmayan ve bu duruma sessiz kalan siyasi iktidar, aynı zamanda kendi şerefine ve namusuna da gölge düşürmüştür.” dedi.

İstiklal Marşı'nın okunması ardından ülkücü yeminini okuyan grup, daha sonra sessizce dağıldı.

CİHAN

Nevşehir Ülkü Ocakları'ndan Bayrağa Saygı Yürüyüşü


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×