Nevruz’u şarkılarla kutladılar

Baharın gelişini simgeleyen Nevruz Bayramı Beylikdüzü’nde ilk olarak öğrencilerle kutlandı.

Nevruz’u şarkılarla kutladılar
21 Mart 2014 Cuma 16:03

Baharın gelişini simgeleyen Nevruz Bayramı Beylikdüzü’nde ilk olarak öğrencilerle kutlandı. Programa katılan Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı Efrahim Yeşil, okul bahçesinde yakılan Nevruz Ateşi’nden öğrenci ve öğretmenlerle birlikte atlayıp, demir dövdü.

Nevruz Bayramı dolayısıyla ilk kutlama Koç İlkokulu Tiyatro Salonu’nda yapıldı. Programda konuşan Beylikdüzü Kaymakamı Ahmet Mesut Demirkol, "Nevruz, baharın gelişini, insanların birlik beraberliğini simgeleyen bir bayramdır." dedi. Demirkol, Nevruz Bayramı’nın sadece okullarda kutlanan bir bayram olma özelliğinden çıkmasını, halkın da geniş etkinliklerle kutlayacağı bir bayram niteliği kazanması gerektiğini dile getirdi.

Programa katılan Efrahim Yeşil de Belediye Başkanı Yusuf Uzun’un selamını iletti, Nevruz Bayramı’nın insanların ortak coşkusunu yansıtan bir bayram olmasının sevindirici olduğunu ifade etti. Nevruz’da birlik beraberliğin daha da artması gerektiğini söyleyen Yeşil, herkesin Nevruz Bayramı’nı kutladı. Tiyatro salonunda öğrenciler, şiirler okudu, şarkılar söyledi, halkoyunları gösterileri yaptı. Başkan Yardımcısı Yeşil, okul bahçesinde yakılan Nevruz ateşinin üstünden öğrenci ve öğretmenlerle birlikte atladı, demir dövdü.

Programa ayrıca Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı Av. Ercan Ay, Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürü Yafes Bakırcı, Beylikdüzü Müftüsü Süleyman Küçük, okul müdürleri, öğrenciler ve velileri de katıldı.
CİHAN

Nevruz’u şarkılarla kutladılar


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×