NATO boru hattında yangın

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde bir atölyenin altından açılan tünelle NATO boru hattından çalındığı iddia edilen akaryakıtın alev alması sebebiyle yangın çıktı.

NATO boru hattında yangın
29 Ocak 2014 Çarşamba 00:13

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde bir atölyenin altından açılan tünelle NATO boru hattından çalındığı iddia edilen akaryakıtın alev alması sebebiyle yangın çıktı. Yangın uzun uğraşlar sonucu kontrol altına alınarak söndürüldü. Polis, olayın şüpheli ya da şüphelilerini yakalamak için çalışma başlattı.

Olay, Esentepe Mahallesi Bora Sokak'taki bir barakada saat saat 18.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, kimliği belirsiz kişiler Bora Sokak'ta üzerinde sadece bir baraka bulunan arsayı kiraladı. Bu akşam arsa üzerinde meydana gelen bir patlamanın ardından yangın çıktı. Bildirilmesi üzerine olay yerine giden itfaiye ekipleri önce doğal gaz boru hattında patlama olduğundan şüphelenirken, daha sonra yangının arsadan geçen NATO boru hattından akaryakıt hırsızlığı sırasında meydana geldiği ihtimali üzerine durdu. Takviye gönderilen 8 itfaiye arazözü ile yangına müdahale edildi. Yangın yaklaşık 3 saat çalışmanın sonucu kontrol altına alınarak söndürüldü. Bu arada olay yerinde toplanan çevre sakinleri de endişe içerisinde çalışmaları izledi. Polis ekipleri vatandaşları uzaklaştırmakta güçlük çekti. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şendoğan da olay yerine gelerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Şendoğan, yaptığı açıklamada, "NATO boru hattının olayın meydana geldiği yerin aşağıdaki sokağından geçtiğini biliyoruz. En azından orada boru hattının olduğunu ben biliyorum. Burada kum deposu vardı. Ayrıca burada birkaç tane araba vardı. Dolaysıyla muhtemelen oradaki arabaların olduğu yerden tünel kazmak suretiyle NATO boru hattına bir düzenek kurulup oradan yakıt alınmış olabilir. Ki öyle görünüyor. Şuanda itfaiyemiz, biz, Körfez Belediyesi olarak yangını müdahale ettik, kontrol altına aldık herhangi bir tehlike yok."dedi. Şendoğan, yangının kısa sürede söndürülememesi NATO hattından kaynaklandığını belirterek, "NATO hattı yetkilileri de gelip müdahale etti ama o hattın basıncı yüksek, içinden kalan yakıttan dolayı basınç yüksek. Ama kontrolümüz altında. Çalışmalarımızı yaptık, bir sıkıntı yok." diye konuştu.

CİHAN

NATO boru hattında yangın


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×