Muş’ta 8. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Kış Spor Oyunları’nın startı verildi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığı tarafından organize edilen 8.

Muş’ta 8. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Kış Spor Oyunları’nın startı verildi
31 Ocak 2014 Cuma 18:43

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığı tarafından organize edilen 8. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Kış Spor Oyunları’nın startı verildi.

Muş’un ev sahipliği yaptığı 8. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Kış Spor Oyunları, 15 ilden 215 sporcunun katılacağı şampiyona öncesi Belediye Meydanı’ndan Hükümet Konağı’na kadar kortej yürüyüşü yapıldı. Yürüyüşün ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkanı Ömer Kalkan tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Törende gazetecilere açıklamalarda bulunan Ömer Kalkan, 15 kentten 215 sporcunun müsabakalara katılacağını söyledi.

“YETENEKLİ SPORCULARIMIZI OLİMPİK EĞİTİM MERKEZİNE TAŞIMAYI AMAÇLIYORUZ”

İller arasındaki işbirliğini sağlamak için bu tür müsabakalar düzenlediklerini ifade eden Kalkan; “Bunun yanı sıra yetenekli sporcuları tespit edebilmek ve bu yetenekli sporcularımızı olimpik eğitim merkezine taşımayı amaçlıyoruz. Bu tür etkinliklerle ülkemizde kış sporunu yaygınlaştırıp, kulüp ve sporcu sayısını da arttırmayı hedefliyoruz. Muş’ta bize gösterilen ilgi ve alakadan dolayı herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Muş’un bu organizasyonu yapmaya çok hevesli olduğunu dile getiren Kalkan şöyle konuştu; “Ülkemizin muhtelif yerlerinde değişik kış sporları merkezlerimiz mevcut. Muş’ta da bu tesislerimizden mevcut. Bu ilimizden gelen yoğun talep üzerine yarışmayı burada düzenliyoruz.”

Muş’ta düzenlenen 8. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Kış Spor Oyunları ile ilgili program hakkında bilgi veren Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ali Kartal, Muş’ta bu organizasyonun yapılmasından dolayı onur duyduklarını ifade etti.

“BU TÜR FAALİYETLERİN İLLERİN TANITIMINA BÜYÜK KATKI SAĞLIYOR”

Muş Kayak İl Temsilcisi Bülent Solmaz ise bu tür faaliyetlerin illerin tanıtımına büyük katkı sağladığını ifade etti. Muş’ta düzenlenecek yarışmanın en iyi şekilde yapılması için çalıştıklarını dile getiren Bülent Solmaz, “İlimize gelen yaklaşık 300 kişilik sporcu ve teknik heyeti ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Yarışma yarın başlayacak ve 2 gün sürecek. Bu süre zarfından misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayacağız” şeklinde konuştu.

Solmaz, yarın başlayacak organizasyona Ağrı, Ardahan, Bitlis, Bingöl, Bayburt, Gümüşhane, Erzurum, Erzincan, Van, Sivas, Kars, Iğdır, Tunceli, Hakkari ve Muş’tan toplam 215 sporcunun katılacağını vurguladı. CİHAN

Muş’ta 8. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Kış Spor Oyunları’nın startı verildi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×