MÜSİAD'dan çağrı: THY, Bursa seferlerine başlamalı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) 85. Genel İdare Kurulu (GİK) 600’e yakın MÜSİAD üyesi işadamının katılımı ile Elazığ’da gerçekleştirildi. MÜSİAD Genel İdare Kurulu Toplantısı'na Bursa Şubesi'ni temsilen...

MÜSİAD'dan çağrı: THY, Bursa seferlerine başlamalı
28 Nisan 2014 Pazartesi 15:03

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) 85. Genel İdare Kurulu (GİK) 600’e yakın MÜSİAD üyesi işadamının katılımı ile Elazığ’da gerçekleştirildi. MÜSİAD Genel İdare Kurulu Toplantısı'na Bursa Şubesi'ni temsilen Başkan Hasan Çepni ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın da katıldığı toplantıda Bursa’nın ulaşım raporunu sunan MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Hasan Çepni, Bursa'nın hava ulaşımı sorununu gündeme getirdi. Üretim, istihdam ve ihracatta Türk ekonomisinin lokomotif kenti olan Bursa'nın hala hava ulaşımından mahrum olduğunu vurgulayan Başkan Çepni, "3 milyonluk bir kent olan Bursa'nın hava ulaşımı konusundaki durumunu yurtdışında anlatamıyoruz. Bursa'ya ulaşmak için önce 1.5- 2 saatlik havayolu ile İstanbul'a gelip, sonra da hava ve yol şartlarına göre 4-5 saatlik ulaşım gerektiğini ifade etmekte güçlük çekiyoruz. Yabancılar böylesi ekonomik hareketliliğe sahip bir kente havayoluyla ulaşımın olmamasını anlayamıyorlar." dedi.

    Bakan Elvan'a, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'nda satılan biletlerin yüzde 27'sinin Bursa kaynaklı olduğu bilgisini de veren Başkan Hasan Çepni, "Türkiye'de birçok noktaya uçan, dünyada da hava ulaşımında marka olan THY Bursa'yı gözardı etmemeli. İlk etapta acilen belli noktalara iç hat uçuşlarının başlamasını istiyoruz. Belli bir planlama dahilinde yurtdışı seferler de başlamalı." şeklinde konuştu.

    MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Hasan Çepni, Genel İdare Kurulu'nda konunun takipçisi olacaklarını, Bursa iş dünyası kuruluşları ve sivil toplum örgütleri ile Başbakan'a konuyu aktaracaklarını da sözlerine ekledi.

    Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ise taleple ilgileneceğini ve Bursa seferleri konusunda THY yetkilileri ile görüşeceğini kaydetti. Elvan, "Umarım konu Bursa kentinin beklentilerini karşılayacak şekilde çözülür ve Bursa’ya en kısa zamanda müjdeyi veririz." diye konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×