Mülkiye Demir Kılınç, rapor için başvuru yaptı

Terör örgütüne yardım ettiği gerekçesiyle hapis cezasına çarptırılan Mülkiye Demir Kılınç, infazının ertelenmesi için hastaneden heyet raporu alacak. Mülkiye Demir Kılınç, eşiyle hastaneye gelerek rapor için başvuruda bulundu. İkiz...

Mülkiye Demir Kılınç, rapor için başvuru yaptı
26 Mayıs 2014 Pazartesi 12:58

Terör örgütüne yardım ettiği gerekçesiyle hapis cezasına çarptırılan Mülkiye Demir Kılınç, infazının ertelenmesi için hastaneden heyet raporu alacak. Mülkiye Demir Kılınç, eşiyle hastaneye gelerek rapor için başvuruda bulundu.

İkiz bebek annesi Mülkiye Demir Kılınç, 2 yıl 1 aylık hapis cezasının infazının ertelenmesi talebinde bulunmuştu. Sağlık ve bebeklerini gerekçe göstererek talepte bulunan Kılınç’ı savcılık hastaneye sevk etmişti. Sabah saatlerinde eşi Ahmet Kılınç ile Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gelen Mülkiye Demir Kılınç, heyet raporu almak için müracaat etti.

Hastane girişinde basın açıklaması yapan Kılınç, “Biz 13 Mayıs’ta cezanın ertelenmesi için savcıya başvurduk. Bebeklerin daha 6 aylıklarını doldurmadıklarından kaynaklı, çok küçük olduklarından kaynaklı, biz özellikle bebeklerimiz için erteleme talep etmiştik. Yalnız Savcı Bey 6 aylık olduklarını, o madde üzerinden değerlendiremeyeceğini ama ben kendi sağlık sorunlarım için de erteleme talep etmiştim. Bunun üzerine Savcı Bey tam teşekküllü bir hastaneden heyet raporu istedi. Bu heyet raporuyla birlikte Adli Tıp Kurumu’na gitmemizi, Adli Tıp'tan da eğer cezaevinde kalamaz raporu verilirse, bana bir sene daha erteleme verebileceğini söyledi. Şu an hastanedeyiz sıramızı bekliyoruz. Buradan çıkacak raporla birlikte Adli Tıp'a gideceğiz. Oradan çıkacak rapora göre savcı değerlendirmesini yapacak. 1 sene erteleme yapıp yapmayacağına karar verecek. Son durum bu şekilde.” şeklinde konuştu.

Eşinin cezasının daha önce 2 kez ertelendiğini belirten Ahmet Kılınç ise “Eşim 2007’de Şişli Etfal Hastanesi'nden yüzde 43 bedensel engelli raporu almıştı. Biz bunu savcıya anlattık. Savcı bebeklerin 6 aylık olduğu için durumunun değerlendiremeyeceğini ancak eşinin durumunu değerlendirebileceğini söyledi. Biz de heyet raporu almak için başvurduk. Davanın yeniden görülmesi içinde başvuracağız.” ifadelerini kullandı.

CİHAN

Mülkiye Demir Kılınç, rapor için başvuru yaptı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×