Muğla Valisi Güvençer, okulları ziyaret ediyor

Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Menteşe ilçesindeki okulları ziyaret ediyor. Anadolu Teknik Lisesi, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi program türlerinde 8 alan ve 19 dalda örgün ve yaygın eğitim veren Merkez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'ni z.

Muğla Valisi Güvençer, okulları ziyaret ediyor
10 Ocak 2014 Cuma 20:08

Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Menteşe ilçesindeki okulları ziyaret ediyor. Anadolu Teknik Lisesi, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi program türlerinde 8 alan ve 19 dalda örgün ve yaygın eğitim veren Merkez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'ni ziyaret eden Vali Güvençer, okul idarecileri ve okul öğretmenleri ile ayrı ayrı toplantı yaptı.

Toplantıda okul hakkında bilgi veren Okul Müdürü Yücel Demirhan, "Okulumuzda şu anda bilişim teknolojileri, elektrik-elektronik teknolojisi, motorlu araçlar teknolojisi, tesisat teknolojisi ve iklimlendirme, makine teknolojisi, inşaat teknolojisi, metal teknolojisi, mobilya ve iç mekan tasarımı olmak üzere 8 alanda eğitim öğretim yapılmaktadır. Okulumuz tarafından hazırlanan 'Meslek Lisesi Öğrencilerinin Avrupa'da Uygulamalı Eğitimi' projesinin ulusal ajans tarafından kabul edildi. Proje kapsamında motorlu araçlar teknolojisi alanında 14, tesisat teknolojileri alanında 10 olmak üzere toplam 24 öğrencimiz, beceri eğitimi uygulamasını Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'ta yapacak. Projemizin hareketlilik faaliyeti toplam 24 öğrenci ve 4 refakatçi öğretmen ile 12-25 Mayıs 2014 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti'nde gerçekleştirilecek olup proje maliyeti 43 bin Euro'dur." dedi.

Okulun tarihçesi, fiziki yapısı, personel durumu, öğrenci durumu, derslik başına düşen öğrenci sayıları, okul öğrencilerinin yüksek öğrenime yerleşme durumları hakkında bilgi alan Vali Güvençer, daha sonra okul alanlarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Öğrencilerle de bir süre görüşen Vali Güvençer, başarılar diledikten sonra okuldan ayrıldı. CİHAN

Muğla Valisi Güvençer, okulları ziyaret ediyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×