Mudanya Belediyesi, düzenli yapılaşma için üniversiteden destek istedi

Bursa'nın Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Uludağ Üniversitesi (UÜ) Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek’i makamında ziyaret ederek, ilçenin sağlıklı gelişebilmesi için bilimsel destek istedi.Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr....

Mudanya Belediyesi, düzenli yapılaşma için üniversiteden destek istedi
13 Haziran 2014 Cuma 15:38

Bursa'nın Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Uludağ Üniversitesi (UÜ) Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek’i makamında ziyaret ederek, ilçenin sağlıklı gelişebilmesi için bilimsel destek istedi.

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek’in yanı sıra Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Akıncıtürk’ün de hazır bulunduğu ziyarette Mudanya Belediye Başkanı Türkyılmaz, ilçeye ilişkin projelerini paylaştı. Mudanya’nın geçmişte çarpık bir yapılaşmaya kurban edildiğini belirten Türkyılmaz, bundan sonra çevre ve kültür değerlerine sahip çıkan bir anlayışla imal planı hazırlayacaklarını söyledi. Bunu kimsenin çiğnemesine izin vermeyeceklerini kaydeden Başkan Türkyılmaz, kendilerine bilimsel bir yol haritası çıkarmak amacıyla 21-22 Haziran’da çalıştay düzenleyeceklerini ifade etti. Türkyılmaz, çalıştaydan elde edilecek veriler ışığında Mudanya’yı çarpıklığından kurtaracaklarını söyledi.

Mudanya’nın 92 yıl önce çok önemli bir tarihsel olay mütarekeye ev sahipliği yaptığını hatırlatan Türkyılmaz, 11 Ekim 2014 günü de bu tarihsel olayda imzası olanların torunları ve çocuklarıyla mütarekeyi yeniden canlandıracaklarını söyledi. Atacakları her adımda Uludağ Üniversitesi’nin ilgili fakültelerinden bilimsel destek almayı düşündüklerini dile getiren Başkan Türkyılmaz, Rektör Prof. Dr. Kamil Dilek’ten bu konuda destek istedi.

Rektör Prof. Dr. Dilek de Mudanya gibi güzel bir ilçenin daha da güzelleşmesi ve sağlıklı gelişmesi için üniversitenin tüm birimleriyle her an yanlarında olacaklarını ifade etti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×