Model uçaklar da ‘Soma’yı unutmadı

3. Uluslararası Türk Hava Kurumu-Corendon Jet Festivali için Antalya’ya gelen yerli ve Avrupalı pilotlar Soma’da yaşanan elim olayı anmak için saygı uçuşu düzenledi. Bu yıl 18 Mayıs’ta Antalya’da düzenlenmesi planlanan model uçak ve...

Model uçaklar da ‘Soma’yı unutmadı
26 Mayıs 2014 Pazartesi 12:43

3. Uluslararası Türk Hava Kurumu-Corendon Jet Festivali için Antalya’ya gelen yerli ve Avrupalı pilotlar Soma’da yaşanan elim olayı anmak için saygı uçuşu düzenledi.

Bu yıl 18 Mayıs’ta Antalya’da düzenlenmesi planlanan model uçak ve sportif havacılık festivali 3. Uluslararası THK-Corendon Jetfest için Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden Antalya’ya gelen 28 jet motorlu model uçak pilotu, Karain Havaalanında toplanarak Soma’daki maden kazasında hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşlar için saygı uçuşu gerçekleştirdi. Görünümleri ve jet motorlarıyla havada asıllarını aratmayan model uçaklarına taktıkları siyah kurdele ve “Kalbimiz Soma’da” pankartlarıyla Antalya semalarında uçan uçakların pilotları, bu kazadan duydukları derin üzüntüyü dile getirmeye çalıştı.

Organizasyonun iptaline rağmen Türkiye’de bulunmaktan ve Antalya’yı tanımaktan mutlu olduklarını belirten Avrupalı pilotlar seneye 4.’sü düzenlenecek Türkiye’nin en kapsamlı havacılık festivali Jetfest’e katılmak için şimdiden başvurularını yaparak ülkelerine dönmek üzere Antalya’dan ayrıldı.

CİHAN

Model uçaklar da ‘Soma’yı unutmadı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×