'Mısır'da Rabia'ya ağlayan riyakârlar neredesiniz?'

Kars Ülkü Ocakları Irak Türkmen elinde yaşanan hadiselere ilişkin basın açıklaması yaptı. Açıklamayı Ülkü Ocakları adına Başkan Tolga Adıgüzel gerçekleştirdi.Ülkü Ocakları Kars İl binası önünde yapılan açıklamada Adıgüzel,...

'Mısır'da Rabia'ya ağlayan riyakârlar neredesiniz?'
18 Haziran 2014 Çarşamba 21:23

Kars Ülkü Ocakları Irak Türkmen elinde yaşanan hadiselere ilişkin basın açıklaması yaptı. Açıklamayı Ülkü Ocakları adına Başkan Tolga Adıgüzel gerçekleştirdi.

Ülkü Ocakları Kars İl binası önünde yapılan açıklamada Adıgüzel, bugün AK Parti hükümetinin ülkeyi ve orta doğuyu ateşe sürüklediğini söyledi. Musul, Kerkük, Tusurmatu ve Telafer'de Türklerin katliamlara, kıyımlara, cinayetlere ve soykırımlara maruz kaldıklarını belirtti.

Adıgüzel açıklamasında, "Mısır'da Rabia'ya ağlayan riyakârlar, Filistin'e gözyaşı döken yeşil sermaye sahipleri seyyar kıbleli din tüccarları, kefen yerine beyaz dantelli perdeler giyen AKP'liler. Neredesiniz? Musul Kerkük yanıyor. İnanın onların ateşi sizleri de yakacak. Kıyamet günü huzuru mahşerde Cenabı Allaha ne cevap vereceksiniz? Az biraz vicdanınız kaldıysa Türkmen elinde yaşanan katliamlara sessiz kalmazsınız" diye seslendi.

Irak'ın kuzeyi olarak tanımlanan coğrafyanın 10. yüz yıldan itibaren Türklerin hakim ve meskun olduğu bir muhit olduğuna da değinen Adıgüzel; "Bugün burada 2 milyon kadar soydaşımız yaşamaktadır. Bölge her ne kadar birçoğu yıkılsa da Türklerin imzasını taşıyan eserlerle doludur. Türkmen eli olarak ifade edilen bu coğrafyanın Türklerin elinden çıktığından itibaren acılarla yoğrulmaktadır. Bunun son örneği de kafir IŞİD terör örgütünün Musul ve Telefer'i işgal etmesi olmuştur. Sözde İslam adı adına cihat ettiğini söyleyen bu örgütün ne İslam ile nede insanlıkla hiçbir ilgisinin bulunmadığı ortadadır" dedi. CİHAN

'Mısır'da Rabia'ya ağlayan riyakârlar neredesiniz?'


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×