Milletvekili Soysal: Miraç Kandili, nefis muhasebesi yapmaya bir fırsattır

AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, kutsal gün ve gecelerden olan Miraç Kandilinin Müslümanlar açısından bir fırsat olduğunu belirterek kandil gecesinde insanların nefis muhasebesi yapması gerektiğini söyledi. Milletvekili Ertuğrul...

Milletvekili Soysal: Miraç Kandili, nefis muhasebesi yapmaya bir fırsattır
23 Mayıs 2014 Cuma 19:03

AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, kutsal gün ve gecelerden olan Miraç Kandilinin Müslümanlar açısından bir fırsat olduğunu belirterek kandil gecesinde insanların nefis muhasebesi yapması gerektiğini söyledi.

Milletvekili Ertuğrul Soysal, Miraç Kandili dolayısıyla yaptığı açıklamada, kandilin Müslümanlara ve tüm insanlığa hayırlar getirmesi dileğinde bulundu. Soma‘daki elim hadisenin üstüne denk gelen Miraç Kandili'nin tüm İslam aleminde çekilen acıları hafifletmesi için vesile olmasını dileğini söyleyen Soysal, "Rabbimiz, İsra Suresi 1. ayetinde, 'Kulu Muhammed’i bir gece Mescid-i Haram’dan kendisine bir kısım ayetlerimizi göstermek için, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksa’ya götüren Allah’ın şanı yücedir. Doğrusu O, işitir ve görür.' buyurmuştur. Miraç mucizesi, biz Müslümanlar için de İlahi rahmetler ve lütuflarla doludur. Bizler bu vesileyle; ferdi ve toplumsal hayatımızda iman, ibadet ve ahlak açısından kendimize çeki düzen vermeliyiz. Ayrıca ümitsizlikten kurtulup, geleceğe ümitle bakma fırsatını da iyi değerlendirmeliyiz. Millet olarak bu fırsatları ganimet bilip, geçmişteki hata ve kusurlarımızdan dolayı tövbe ve istiğfar etmeli, pişmanlık gözyaşları dökmeli, dünyada olup biten kötülüklerin, akan kan ve gözyaşlarının dinmesi için Allah’a dua etmeliyiz. Bu vesile ile Yozgatlı hemşehrilerimizin Miraç Kandili'ni tebrik ediyor, yapılacak duaların kabul edilmesini, İslam aleminin, birlik ve beraberliğine, milletimizin ve bütün insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olmasını Cenabı Hak'tan dua ile temenni ediyorum." dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×