Milletvekili Şeker: Polise yapılan operasyonlarla gündem değiştiriliyor

CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, Büyük Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu'nda görev alan polislere yönelik sahur vakti yapılan operasyon hakkında, “Polise yapılan operasyonlarla gündem değiştirilmeye çalışılıyor. İsrail'de, Suriye'de,...

Milletvekili Şeker: Polise yapılan operasyonlarla gündem değiştiriliyor
22 Temmuz 2014 Salı 13:33

CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, Büyük Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu'nda görev alan polislere yönelik sahur vakti yapılan operasyon hakkında, “Polise yapılan operasyonlarla gündem değiştirilmeye çalışılıyor. İsrail'de, Suriye'de, Irak'ta Türkiye'nin dış politikası çamura saplandı. Bunları kapatmak için, gündem değiştirebilmek için düğmeye bastılar. İntikam duygusu ile iş yaparsanız yarın döner sizi bulur.” dedi.

Sahur vakti polise yapılan baskının insanlıkla bağdaşmayacağını belirten CHP Milletvekili Mehmet Şeker, hiçbir insana kelepçe takılamayacağını ifade etti. Sahur vakti yapılan operasyonun Müslümanlıkla alakasının olmadığını vurgulayan Şeker, “Buradaki en büyük hukuksuzluk gece bu polislerin evini basmak. O polisler görevli, davet edersiniz savcılığa gelir. Evinde herhangi bir şekilde arama yapacaksanız gündüz yapın. Neden insanları gece rahatsız edersiniz? Bırakın demokrasiyi, insan haklarını, bunlar ahlaka sığmaz. Bir Müslümana yakışmaz. Bir Müslüman Ramazan'da sahur vakti bir insanın evine zorla girmez. Bu talimatı veren savcıları ve talimatı gerçekleştiren emniyet mensuplarını kınamak gerekiyor.” diye konuştu.

İSRAİL'DE, SURİYE'DE, IRAK'TA, FİLİSTİN'DE TÜRKİYE'NİN BATTIĞI ÇAMUR UNUTTURULMAK İSTENİYOR

Polise yapılan operasyonlarla yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde gündem değiştirilmeye çalışıldığına dikkat çeken Şeker, şunları kaydetti: “İsrail'de, Suriye'de, Irak'ta Türkiye'nin dış politikası çamura saplandı. Her gün bunlar konuşulduğu için iktidar bunları saptırmaya çalışıyor. İsrail'e jet yakıtı sattıkları ortaya çıktı, İsrail'e vize kolaylıkları sağladıkları ortaya çıktı. Bunları kapatmak için, gündem değiştirebilmek için düğmeye bastılar. Ama bu gündemi değiştiremezler. Suriye'de, Irak'ta, Filistin'de battıkları bu çamurdan kendilerini kurtaramayacaklar.”

Gözaltına alınan polisler hakkında tutuklama kararının çıkmayacağına inandığını dile getiren Şeker, polislerin 17 ve 25 Aralık tarihlerinde kendilerine verilen görevi yerine getirdiğini hatırlattı. Şeker, “Polise babanı git tutukla emri verildiğinde polis görevini yapmak zorundadır. Dün görevini yapanlar bugün neden suçlanıyor onu anlamıyorum. TÜBİTAK'a istedikleri kararı aldırabilirler. Kamuoyunu istedikleri gibi yanıltabilirler. Bunlardan da kurtulmak için her türlü manipülasyonu yapıyor olabilirler. Ama insanların vicdanlarında bu insanların yaptıkları ne Müslümanlıkla, ne insanlıkla bağdaşabilir.” şeklinde konuştu.

KELEPÇE TAKILAN POLİSLER YARIN SERBEST BIRAKILDIĞINDA, POLİSİN İTİBARI NE OLACAK?

Türkiye'de antidemokratik eylemlerin 12 Eylül'den beridir devam ettiğini belirten Şeker, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Bir gün solculara yapılıyor, bir gün muhafazakarlara yapılıyor, başka bir gün Soma işçilerine yapılıyor. Bu ülkede artık demokrasinin tesis etmesi lazım. İnsanların suçlulukları ispat edilmediği süre zarfında masumdurlar. Onların bütün haklarını korumak zorundasınız. Bu insanların çocukları var, bu insanların aileleri var, bu insanların sosyal yaşamda bir yerleri var. Bir emniyet müdürünün kelepçe ile emniyete götürülmesini nasıl izah edecekler? Bu polisler yarın serbest kaldığında polis olarak, vatandaş olarak itibarı ne olacak? İntikam duygusu ile iş yaparsanız yarın döner sizi bulur.” CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×