Milletvekili Akgün, Gevher Hatun Koleji’ni ziyaret etti

AK Parti Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün, Özel Gevher Hatun İlköğretim Koleji’nde öğrenci velileri ile kahvaltıda buluştu.

Milletvekili Akgün, Gevher Hatun Koleji’ni ziyaret etti
08 Aralık 2013 Pazar 13:13

AK Parti Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün, Özel Gevher Hatun İlköğretim Koleji’nde öğrenci velileri ile kahvaltıda buluştu.

2013-2014 Eğitim Öğretim yılına yeni binasında başlayan Özel Gevher Hatun Koleji'ni ziyaretinde konuşan Akgün, okulun başarılarını yakinen bildiğini, kendi çocuklarının da Ankara’daki Samanyolu Koleji’nde eğitimlerine devam ettiğini söyledi. Yurt dışındaki okulları da ziyaret ettiğini, maddi ve manevi anlamda desteklerini esirgemeyen, Anadolu insanının da gayretlerini bizzat Güney Afrika’da Türk okulunu ziyaretinde gördüğünü dile getirdi. Karaman’ın Sarıveliler ve Ayrancı ilçesi ile Akçaşehir ve Sudurağı Beldesi’nde görüştüğü yöre insanlarından da Okuma Salonları ile ilgili güzellive kleri, başarıları bildiğini söyleyen Akgün, yeni okulun her anlamda ilimize katkıda bulunmaya devam edeceğine inandığını söyledi. Dershanelerle ilgili görüşlerini de aktaran Akgün, bu konuda ulusal medyada haber olan düşüncelerini tekrar dile getirdi. Akgün, dershanelerin sınava hazırlıkta önemli katkısı olduğunu, kaliteli liselere, üniversitelere yerleşme noktasında Anadolu insanı ve çocukları için önemli kurumlar olduğunu belirtti.

Dershaneler ile ilgili yaşanan süreçte istenmeyen bir ortamın oluştuğuna dikkatleri çeken Akgün, Bakanlar Kurulu görüşmesinden sonra 2015 yılına ertelenen durumun kendi teklifi ve talebi ile ortaya çıktığını dile getirdi. Akgün birçok yerde dershanelerin eğitim sisteminin bazı açıklarını da kapattığını anlattı. Akgün, "Çocuklarımın ikisi de aynı anda okuyordu, özel okulda okutmaya yetişemedim. Birini özel okuldan alıp devlet okuluna gönderdim, takviye olsun diye de dershaneye yolladım.Çünkü dershaneler bu memleketin bir gerçeğidir." şeklinde ifade etti.

Okul Müdürü Ali Celal Öztan, okulun eğitimdeki kalitesi ve istikrarlı başarısının yanında sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler de adını sık sık duyurduğuna dikkatleri çekerek, "Bu başarının altında fedakar çalışmalar ile öğrenci,veli ve öğretmen uyumu yatıyor." dedi.


CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×