Milletvekili Aday Adayı, 12 Bin 500 Lira Dolandırıldı

Çankırı'da kendisini telefonla arayıp Çankırı Valisi olarak tanıtan kişinin tuzağına düşen milletvekili aday adayı, 12 bin 500 TL dolandırıldı.

Milletvekili Aday Adayı, 12 Bin 500 Lira Dolandırıldı
11 Mart 2015 Çarşamba 15:48

Çankırı'da kendisini telefonla arayıp Çankırı Valisi şekilde tanıtan bireyin tuzağına azalan mebus namzet adayı 47 yaşındaki E.Y'yi, 12 bin 500 TL dolandırıldı.

'ENGELLİLER İÇİN PARA TOPLUYORUZ'

Milletvekili namzet adayı E.Y'yi (47) telefonla arayan bir şahıs, kendisinin valilikten aradığını anlatım ederek, telefonu vali olduğunu izah eden ikinci bir şahsa bağladı. Kendisini Çankırı Valisi şekilde tanıtan kişi, Çankırı'da yaşayan engelliler için 20 tane akülü otomobil aldıklarını lakin 12 bin 500 lira açıkları kaldığını anlattı.

PARAYI HAVALE ETTİ

'Bu parayı sizden istek ediyoruz' diyen düzmece Vali, Çankırı'da mebus namzet adayı E.Y'ye bir adisyon numarası verdi. E.Y. kendisine verilen adisyon numarasına parayı havale etti. Daha sonra dolandırıldığını başkalık eden E.Y. vaziyeti emniyet yetkililere iletti.

'İTİBAR ATMEYİN'

Olayla ilgili tahkikat başlatılırken, Vali Vahdettin Özcan, konuya ait yazılı bir izahat yaptı. Özcan, izahatsında şunları kaydetti:

'Valiliğimize intikal eden bilgilerden, birtakım şahısların iş adamları ve hayırsever insanlarımızı Vali, vali yardımcılarımız hesabına arayarak muhtaç vaziyette olan yurttaşlarımız için katkı talebinde bulundukları anlaşılmıştır. Böyle bir durumla karşılaşıldığında herhangi bir mağduriyetin oluşmaması için bu insanlara onur edilmemesi, lüzumlu hukuki işlemler için Valiliğimizle iletişime geçilmesi hususunda gereğini rica ederim.'

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×