MHP'ye saldırıda tutuklama!

Esenyurt'ta bir kişinin ölümü 5 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan MHP seçim bürosu önünde yaşanan kavgayla ilgili gözaltına alınan 9 kişiden 5'i tutuklandı.

MHP'ye saldırıda tutuklama!
30 Ocak 2014 Perşembe 09:45

Yaşları küçük olduğu için Çocuk Şube Müdürlüğü'nden sevk edilen 6 şüphelinin ifadesini savcılık alacak. Asayiş Şube Müdürlüğü'nde ifade veren 3 şüpheli ise suçlamaları kabul etmedi. Ancak görgü tanıklarının olaya karışan ve silah kullanan kişileri teşhis ettiği öğrenildi.
Esenyurt'ta geçen Pazar günü meydana gelen olayda Esenyurt'ta bir seçim minibüsünde bulunan 4 kişi ile yolda yürüyen bir gencin kavgasıyla başlayan olaylar kısa sürede büyümüştü. Açılışı yapılacak olan MHP seçim bürosu önünde gerçekleşen olayda silahlar konuşmuş bir kişi ölmüş 5 kişi yaralanmıştı. Polis olayla ilgili başlattığı soruşturmada 4'ü aynı aileye mensup 9 kişiyi gözaltına almıştı.

ZIRHLI ARAÇLA ADLİYEYE GÖTÜRÜLDÜLER

Şüphelilerden 6'si yaşı küçük olduğu için Çocukları Şube Müdürlüğü'nde, 3'ü ise Asayiş Şube Müdürlüğü'nde tutuluyordu. Bugün olayla ilgili soruşturmanın tamamlanmasının ardından Asayiş Şube Müdürlüğü'nde tutulan 3 şüpheli önce Şişli Hamidiye Etfal Eğtiim ve Araştırma Hastanesi'ne sağlık kontrolüne götürüldü. Ardından Özel Harekat Şube Müdürlüğü'ne ait zırhlı bir araçla çelik yelek giydirilerek adliyeye sevk edildi.

GÖRGÜ TANIKLARI TEŞHİS ETTİ

Asayiş Şube Müdürlüğü(nde yapılan soruşturmada şüphelilerin kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etmedikleri öğrenildi. Ancak olayla ilgili ifadesi alınan görgü tanıklarının olaya karışan ve silah kullanan kişileri teşhis ettikleri öğrenildi.

SİLAH BULUNAMADI

Öte yandan polisin yaptığı çalışmada olayda kullanılan silah bulunamadı. Silahın bulunması için çalışmaların aralıksız sürdüğü öğrenildi. Çocuk Şube Müdürlüğü'nden adliyeye sevk edilen 6 yaşı küçük şüphelinin ise ifadesinin savcı tarafından alınacağı öğrenildi.

Öte yandan şüphelilerin sevk edildiği Büyükçekmece Adliyesi önünde de polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı görüldü.

ESENYURT'TAKİ OLAY NEDENİYLE GÖZALTINA ALINAN ŞÜPHELİLER ADLİYEYE GETİRİLDİ

MHP Esenyurt’taki seçim irtibat bürosu önünde meydana gelen ve Cengiz Akyıldız’ın ölümü ile ilgili gözaltına alınan şüpheliler Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'nde ifade işlemleri tamamlandıktan sonra, Büyükçekmece Adliyesi'ne getirildi. Geniş güvenlik önlemi alan polis, adliyenin yakınına kimseyi yaklaştırmadı. Ancak adliyenin biraz ilerisinde toplanan bir grup zanlılara tepki gösterdi. Bu sırada gruptan bazıları ellerine geçirdikleri sandalye ve çöp kovasını zanlılara fırlatmaya çalıştı. Ancak attıkları sandalye ve çöp kovası polis ekiplerinin üzerine düştü. Grup ile polisler arasındaki gerginlik kısa bir süre devam etti. Polisin önlemleri devam ediyor.

ESENYURT'TAKİ OLAYLA İLGİLİ 5 KİŞİ TUTUKLANDI

MHP Esenyurt'taki seçim irtibat bürosu önünde MHP Basın Danışmanı Cengiz Akyıldız'ın ölümüyle sonuçlanan olayla ilgili adliyeye sevk edilen 9 kişiden 5'i tutuklandı.

Esenyurt'ta bir kişinin ölümü 5 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan MHP seçim bürosu önünde yaşanan kavgayla ilgili gözaltına alınan 9 kişi Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından saat 18.00 sıralarında Büyükçekmece Adliyesine geniş güvenlik önlemi alınarak getirildi. 6'sı çocuk 9 şüphelinin savcılık tarafından ifadeleri alındı. Şüphelilerden biri serbest bırakılırken 8'i tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Mahkemedeki ifadelerinde, yoldan geçerken MHP'li grup tarafından yedikleri dayağın ardından olayın büyüdüğünü söyledikleri öğrenilen şüphelilerden 3'ü daha serbest bırakılırken 3'ü çocuk 5 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ADLİYE ÖNÜNDE GERGİNLİK 

Şüphelilerin getirilmesiyle birlikte adliye önünde bekleyen bir grup ile polis arasında zaman zaman gerginlik yaşandı. Polis, TOMA ile gazlı su sıkarak ve gaz fişeğiyle ateş ederek grubu dağıtmaya çalıştı. Bir grup gösterici yangın merdivenlerinden adliyeye girmeye çalıştı. Ancak polis bu kişileri merdivenden indirdi. Slogan atarak taşkınlık yapan grup ülkü ocaklarından yetkililerin araya girmesiyle polisten uzaklaştırıldı. Saat 24.00 sıralarında, İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım gruba seslendi. Yıldırım'ın dağılmaları yönünde çağrı yaptığı grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı. Şüphelilerin işlemleri ise saat 01.30'da tamamlandıktan sonra geniş güvenlik önemi alınarak adliyeden çıkarıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×