MHP’li Vural: Mehmet Ali Şahin Akfırat’tan biraz bahsetsin

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Mehmet Ali Şahin’i Akfırat konusunda açıklama yapmaya davet etti.

MHP’li Vural: Mehmet Ali Şahin Akfırat’tan biraz bahsetsin
31 Aralık 2013 Salı 16:28

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Mehmet Ali Şahin’i Akfırat konusunda açıklama yapmaya davet etti. Vural, “Mehmet Ali Şahin, şu Akfırat’tan biraz bahsetse ya. Şu Akfırat’ta ne olmuştu. Akfırat’tan biraz bahsetsin bakalım.” ifadelerini kullandı.

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen MHP’li Vural, Meclis’te sembolik piyango biletleri ile çekiliş yaptı. Biletleri gazetecilere çektiren Vural, arkasında yazılanları okudu. Biletlerin arkasında yazan ifadelerle iktidara göndermede bulunan Vural, konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Mahmet Ali Şahin’in, Yargıtay’daki bir dosya ile ilgili iddialarının sorulması üzerine Vural, şunları söyledi: “Mehmet Ali Şahin, şu Akfırat’tan biraz bahsetse ya. Şu Akfırat’ta ne olmuştu. Akfırat’tan biraz bahsetsin bakalım. AKP ile PKK, Doğu ve Güneydoğu’da KCK paralel devlet yapılanmasını derinleştiriyorlar. Yangından mal kaçırır gibi özellikle bu yolsuzluklarla ilgili AKP ile BDP’nin ortak hareket ettiğini ve bu konuda açıkçası bu süreçten faydalanmak istediklerini gayet açık ve net ortaya koyuyor. Ben vatan toprağında tek devlet yerine paralel devlet kuran PKK-KCK ne yapıyor diye açık bir şekilde görüyor ve bunu soruyorum. Benim görmediğim ve bilmediğim bir şeyler varsa da bunun üzerine gitmesi gereken hükümettir. Devletin içinde yargı mensupları, hiç kimseden talimat alamaz, refaransla iş yapamaz, bu son derece yanlış bir husustur. Mehmet Ali Şahin Akfırat konusunda ne ilişkisi vardı, açıklamaya davet ediyorum.”
CİHAN

MHP’li Vural: Mehmet Ali Şahin Akfırat’tan biraz bahsetsin


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×