MHP'den saldırıların failleri hakkında suç duyurusu

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, bugün başkentin çeşitli ilçelerinde seçimlere gölge düşürecek utanç verici bir takım eylemlerle karşı karşıya kaldıklarını belirtti.

MHP'den saldırıların failleri hakkında suç duyurusu
30 Mart 2014 Pazar 20:48

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, bugün başkentin çeşitli ilçelerinde seçimlere gölge düşürecek utanç verici bir takım eylemlerle karşı karşıya kaldıklarını belirtti. Çetinkaya, saldırının failleri hakkında suç duyurusunda bulunduklarını ifade etti.

Yaşananlarla ilgili yazılı açıklama yapan Fatih Çetinkaya, Keçiören ve Pursaklar ilçelerinde partili arkadaşlarına yönelik saldırılara tepki gösterdi. Çekinkaya, seçimleri karartmak maksadı ile özel olarak tutulduğu anlaşılan, ellerinde çeşitli kesici delici alet ve sopalar bulunan suç bir partinin meclis üyesi adayının çağrısı üzerine 06 BB 1304, 06 BB 1305, 06 BB 1306 plakalı araçlarla 29 Ekim İlköğretim Okulu’na gelen saldırganların, arkadaşlarına saldırdığını bildirdi. Saldırıda biri ağır olmak üzere 5 arkadaşının yaralandığını ifade eden Çekinkaya, bir diğer utanç verici olayın ise 06 C 1972, 06 C 4761, 06 C 3334 plakalı araçlarla Pursaklar ilçesinde yaşandığını söyledi.

Bu defa da oy kullanmaya gelen vatandaşların tehdit edildiğini belirten Çetinkaya, "Başkaca hadiselere yol açılmaması için gerekli tahkikatın ivedilikle yapılarak sorumluların derhal yakalanması için Milliyetçi Hareket Partisi olarak demokrasimizi yok etmeye, seçimlere gölge düşürmeye yönelik bu eylemler hakkında suç duyurusunda bulunduk." dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×