MHP, AK Parti İl Başkanlığı'nın konuyu incelemesini istedi

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Kayseri İl Başkanı Mete Eke, 9 Ocak 2014 Perşembe günkü İl Genel Meclisi'nde çıkan olayla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Yaşanan tatsız bir olaydan dolayı Milliyetçi Hareket Partisi’nin her zaman, her yerde dik duru.

MHP, AK Parti İl Başkanlığı'nın konuyu incelemesini istedi
10 Ocak 2014 Cuma 19:33

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Kayseri İl Başkanı Mete Eke, 9 Ocak 2014 Perşembe günkü İl Genel Meclisi'nde çıkan olayla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Yaşanan tatsız bir olaydan dolayı Milliyetçi Hareket Partisi’nin her zaman, her yerde dik duruşundan dolayı sergilediği adaletsizliğe karşı, başta yandaş medya olmak üzere AKP il başkanının da konuyu derinlemesine araştırmadan yapmış olduğu talihsiz açıklama çok manidar, üzücü bir gelişmedir.” dedi.

Mete Eke, yaptığı yazılı açıklamada, herkesin Milliyetçi Hareket Partisi’nin gerek Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde gerek İl Genel Meclisi'nde, gerekse Kayseri'de hiçbir zaman kavgadan, ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, insanlarımızı kamplaştırmadan ve huzur bozmadan yana olmadığını dile getirdi. Eke, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Ama Milliyetçi Hareket Partisi, milletin vermiş olduğu oylarla seçilmişliğin önemine binaen hakkı teslim etmek bakımından her türlü meşru zeminlerdeki mücadele verme, hakkına sahip olduğunu da herkes bilmelidir. Yaşanan bu olay Milliyetçi Hareket Partisi tarafından alkışlanacak, göklere çıkarılacak bir olay değil, ancak şurası iyi bilinmelidir ki bunun öncesinde ne gibi tahrik ve meşru müdafaanın sonucu tezahür ettiğini araştırmadan Milliyetçi Hareket Partisi grubuna ve grup başkanvekilimize söylenen hiçbir haksız sözü kabul etmiyor, misli ile cevap vereceğimizin bilinmesini istiyoruz. Ataların söylediği gibi 'Yavuz hırsız ev sahibini bastırır' ifadesinden hareketle Türkiye’de olduğu gibi Kayseri’de de bir takım işleri kamuoyundan gizleyerek yapma sonucu böyle bir olayla mı karşılaşıyoruz? Bu ve buna benzer soruların cevabını muhataplarımızdan bekliyoruz.”

İl Başkanı Eke, MHP’nin 44 yıllık siyasi hayatında genel ve yerel yönetimlerde her zaman haktan, hukukun üstünlüğünden ve adaletten şaşmayarak, görev şuuru içerisinde faaliyetlerine devam ettiğini belirtti. Eke, “Bundan sonra da devam edecektir. Hiç kimse bizi huzur bozucu olarak nitelendiremez, bu ifadeyi kullananlar Türkiye’nin hukukunu, düzenini nasıl bozduğunu aynaya bakarak görmelidirler. İnancımız odur ki İl Genel Meclisi'nde yaşanan bu tatsız olayın bir daha yaşanmaması için herkesin azami ölçüde fedakârlık ve hoşgörü içerisinde olması dileğimizdir.” ifadelerine yer verdi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×