MHP adayları AGİD üyelerine projelerini anlattı

Yerel seçimlerde Adana'da aday olan MHP'liler Anadolu Girişimci İşadamları üyelerine projelerini anlattı.

MHP adayları AGİD üyelerine projelerini anlattı
04 Şubat 2014 Salı 14:23

Yerel seçimlerde Adana'da aday olan MHP'liler Anadolu Girişimci İşadamları üyelerine projelerini anlattı.

Ceyhan Belediye Başkanı ve MHP Adana Büyükşehir Belediye başkan adayı Hüseyin Sözlü, MHP Seyhan Belediye başkan adayı Abdullah Çalışkan, MHP Yüreğir Belediye başkanı adayı Yücel Bayram ve MHP Seyhan İlçe Başkanı Yusuf Anlı, Anadolu Girişimci İşadamları Derneği (AGİD) yönetim kurulu üyeleriyle dernek binasında bir araya geldi.

Önemli hizmetlere imza atmak için büyükşehir belediye başkanlığına aday olduğunu dile getiren Hüseyin Sözlü, “Refah toplumu, üreten toplumdur.” tespitinde bulundu. Adana’ya yapacaklarını anlatırken, sanayicinin üretim kapasitesinin artırılmasının çağın gerekleri arasında olduğunu dile getiren Sözlü, “Tekstili de önemsiyoruz. Kar marjları düşük olmasına rağmen istihdam sağlaması yönünde katkısı çok büyük. Adana’mızın ihracatını ve pazar gücünü artırma noktasında yatırım ajansı ile işbirliği yapmayı düşünüyoruz. Ceyhan’da kim yatırım yapacaksa gelsin her türlü desteği veririz. Yatırımcının siyasi görüşü önemli değil. Kente yatırım yapanın her zaman yanındayız.” diye konuştu. Sanayicinin, ülke ekonomisi için gayret sarf eden insan olarak algılanıp itibar gösterilmesi gerektiğinin altını çizen Sözlü, “Adana sanayicisi ile işbirliği yapmak istiyorum. Problem çıkarmak için değil, çözüm için varız.” dedi.

ADANA BİR ZAMANLAR CAZİBE MERKEZİYDİ
MHP Seyhan Belediye başkan adayı Abdullah Çalışkan da Adana’nın bir zamanlar en gözde cazibe merkezi olduğuna vurgu yaptı. “Tabii ki 1995’e kadar” diyen Çalışkan, “Bunun ölçüsü de şu. O zamanlar Adana’nın GSMH’ya katkısı yüzde 3 iken şimdi yüzde 2. kamu yatırımı yok denecek kadar az. Eğitimde 61. sıradayız. Bir ilde dışarıdan gelen göçle birlikte sinerji oluşursa kalkınma devam eder. Odalar, STK’lar ve ilin mülki amirleri işbirliğini geliştirdikleri taktirde o kente yatırım gelir. Belediye başkanları dışarıdan yatırımcı çekebilmek için bedava arsa ve su gibi önemli imkanları sunmalı.” şeklinde konuştu.

YATIRIMCININ ÖNÜNÜ AÇACAK PROJELER ÜRETİLMELİ
‘Adana’nın sorunlarını bilmeyen yoktur’ diye konuşmasına başlayan MHP Yüreğir Belediye adayı Yücel Bayram da belediye başkanlarının yatırımcının önünü açacak politikalar üretmesi gerektiğini dile getirdi. Yatırımcının ihtiyacının giderildiği oranda kentin kazançlı çıkacağını belirten Bayram, Adana’nın lokomotif sektörlerinin başında tekstil ve ayakkabıcılığın başı çektiğini kaydetti.

SEKTÖRLERİN SORUNLARINA İLK ELDEN ÇÖZÜM ARIYORUZ
Derneğin faaliyetleri hakkında bilgi veren AGİD Yönetim Kurulu Başkanı Seyfettin Alpat da Adana’daki en büyük işadamları derneği konumunda bulunduklarını belirtti. AGİD çatısı altında tekstil, inşaat, gıda ve genç AGİD Komiteleri oluşturarak sektörlerin sorunlarına ilk elden çözüm aradıklarını ifade eden Alpat, “Dünya ticaret köprüleri düzenliyoruz. Dünyanın her yerinden binlerce iş insanı ülkemize mal almak için geliyor. Yine, ‘Ufku Zorlayanlar Programı’ ile marka olmuş işadamlarını üyelerimizle buluşturarak eğitim programları yapıyoruz. Bölgesel İş Platformları oluşturarak üyelerimizin iş hacminin gelişmesine katkı sağlıyoruz. ” diye konuştu.

TEKSTİL, ADANA İÇİN ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP
AGİD Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekstil Komitesi Başkanı Sabri Altunbağ da eskiden Türkiye’nin markalaşmış fabrikalarının Adana’da olduğunu hatırlatarak, “Şu an 10-15 yıl gerileme yaşıyoruz. Tekstil Adana ve ülke için önemli bir yere sahip. Tekstilin her sektörle ilişkisi var. En fazla işçi istihdam eden sektör, tekstildir.” dedi. AGİD Yönetim Kurulu Üyesi Cevdet Şeker de tekstilcilerin merdiven altı üretimden kurtarılması gerektiğini belirterek, tekstilcilerin yeni ve modern bir siteye ihtiyaçları olduğunu vurguladı.
CİHAN

MHP adayları AGİD üyelerine projelerini anlattı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×