Metro inşaatında doğalgaz patlaması!

Alibeyköy'de metro hattı inşaatı çalışmaları sırasında doğalgaz borusu patladı. Çevredeki binalar tahliye ediliyor.

Metro inşaatında doğalgaz patlaması!
01 Haziran 2015 Pazartesi 11:08


İstanbul Alibeyköy'de metro hattı inşaatı çalışmaları esnasında doğalgaz borusu patladı. Çevredeki binalarda bulunan insanlar tahliye ediliyor.

Doğalgaz büyük bir gürültü ile borudan boşalırken olay yerine İGDAŞ ve itfaiye ekipleri sevkedildi. Metro inşaatı şantiyesine çıkan yollar kapatıldı, çevredeki bazı binalar da boşaltıldı.

Şantiye çevresinde geniş güvenlik önlemleri alınırken borudaki gazın boşalması bekleniyor.

İGDAŞ Açıklama Yaptı!

Alibey metro inşaatı esnasında doğalgaz borusunun delinmesiyle ilgili İGDAŞ'tan gelen açıklamaya göre;  "Bugün saat 10:00 sularında, Alibeyköy Çırçır Mahallesi İtfaiye önünde metro inşaatıyla ilgili yapılan çalışma sırasında doğalgaz ana dağıtım hattına zarar verilmiştir.  87 Doğalgaz Acil Hattı'na gelen ihbar üzerine İGDAŞ ekipleri olaya müdahale etmiş, gerekli güvenlik önlemlerini alarak gaz akışını kesmiştir. Hasar nedeniyle doğalgaz verilemeyen herhangi bir sokak bulunmamaktadır" 

'HERHANGİ BİR SIKINTI, YARALI VE PATLAMA YOK'


Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Alibeyköy'de metro hattı inşaatı çalışmaları sırasında doğalgaz borusunun delinmesiyle ilgili olay yerindeki basın mensuplarına açıklama yaptı.
Doğalgaz borusunda bir çatlama oluştuğunu söyleyen Aydın, “Küçük bir kaza aslında. Doğalgaz hattımız, aslında metro çalışmaları sebebiyle deplase edilmişti daha önceden; fakat son bir noktada operatörün dikkatsizliği neticesinde boruda bir çatlama meydana gelmiş darbe neticesinde. Çatlaktan da gaz fışkırmış; ama herhangi tehlike yoktu zaten. Ben de olaydan 10 dakika sonra geldim. İtfaiye ve İGDAŞ ekipleri anında geldiler. Müdahale ettiler" dedi.

"1 BİNAYI TAHLİYE ETMİŞLER"

" Aslında çok riskli olmamasına rağmen tedbir amaçlı olarak çevreyi kontrol altına aldılar" diyen Aydın, "1 binayı tahliye etmişler. Arkadaşlarımız almaları gereken tedbirleri almışlar. Ve vanaları ilgili yerlerden kapattılar; fakat arada kalan bir miktar gazın boşalmasını beklediler. Gaz da şuanda boşaldı. Herhangi bir gaz kalmadı. Arkadaşlarımızın bundan sonra o çatlak yeri tamir edecekler, ya da değiştirecekler. Akşam saatlerine kadar bu problem bitecek, ondan sonra da bu çalışmalar devam edecek. Herhangi bir sıkıntı, yaralı ve patlama yok. Sadece gazın delikten sızması şeklinde bir olay oldu. Geçmiş olsun Allah daha büyük bir kaza vermesin inşallah” diye konuştu.

 İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×