Mete Aslan: Duyarlı vatandaş olarak aday oldum

MHP Hatay Büyükşehir Belediye başkan adayı Mete Aslan, ülkenin ve Hatay'ın hassas bir dönemden geçtiğini belirterek, "Vatanımı, milletimi sevdiğim için duyarlı bir vatandaş olarak Büşükşehir belediye Başkan adayı oldum.

Mete Aslan: Duyarlı vatandaş olarak aday oldum
10 Şubat 2014 Pazartesi 17:23

MHP Hatay Büyükşehir Belediye başkan adayı Mete Aslan, ülkenin ve Hatay'ın hassas bir dönemden geçtiğini belirterek, "Vatanımı, milletimi sevdiğim için duyarlı bir vatandaş olarak Büşükşehir belediye Başkan adayı oldum." dedi.

MHP Hatay Büyükşehir Belediye başkan adayı Mete Aslan ve İskenderun Belediye başkan adayı İbrahim Gül ve parti yönetim kurulu üyeleri ile birlikte İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) yönetimine nezaket ziyaretinde bulundu. Seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Mete Aslan, sivil toplum kuruluş temsilcilerini de ziyaret etti. İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri tarafından kapıda karşılanan Aslan ve İskenderun Belediye başkan adayı İbrahim Gül, şehrin ekonomik ve siyasi gelişmeler ile ilgili İTSO yönetimi ile karşılıklı fikir alışverişine bulundu.

30 Mart seçimleri ve bölge ekonomisinin ağırlıkta konuşulduğu ziyarete konuşan ve ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, "Bizim İTSO olarak tek arzumuz Hatay’a tabi ki yaşadığımız ilçemiz İskenderun’a yüksek hizmetler yapacağına inandığımız bir belediye başkanının seçilmiş olmasıdır. Vizyonu ile Hatay’ı ve İskenderun’u Türkiye’nin hatta dünyanın önemli kentlerinden biri yapabilecek bir başkana bu dönemde çok fazlasıyla ihtiyaç duymaktayız. İTSO olarak bizlerde bu şehrin her anlamda gelişmesine değer katacak çalışmaların içinde olacağımızı belirtmek istiyorum.” dedi. Mete Aslan’ın İskenderun’a yaptığı hizmetlerin unutulmaması gerektiğine vurgu yapan İTSO Başkanı Yılmaz şu ifadelere yer verdi: “İnsanlarımız oylarını kullanırken geçmişte yapılan bu hizmetleri de unutmadan, hiçbir etki altında kalmadan sandıkta özgür iradelere ile kararlarını vereceklerdir diye düşünüyorum. Ben ülkemiz ve yaşadığımız ilimiz için hayırlı olacağına inandığım bir seçim süreci geçirmenizi temenni ediyorum. Bu düşüncelerle Sayın Mete Aslan ve İbrahim Gül’e başladıkları bu seçim sürecinde sonsuz başarılar diliyorum.

MHP Hatay Büyükşehir Belediye başkan adayı Mete Aslan ise duyarlı bir vatandaş olarak aday olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Çok hassas bir dönemden geçiyoruz. Hatay, Büyükşehir Yasası ile daha ciddi bir duruma geldi. 30 Mart seçimleri çok önemli. Ben de bu şehirde üç dönem belediye başkanlığı görevinde bulundum ve Hatay’a hizmet etmek için bu göreve talip oldum. Hatay’ın ve ülkenin durumu ortada, Suriye’de yaşanan olaylar ortada. Çok kritik bir coğrafyada yaşıyor ve çok hassas bir dönemden geçiyoruz. Açılım politikaları ile ülkede yaşananlar ortada. Bizler de bu memleketin duyarlı vatandaşları olarak Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine talip olduk. Önemli olan bu ülkede Milli Gelir dağılımının zenginliğinin tabana yayılmasıdır.”

MHP İskenderun Belediye başkan adayı İbrahim Gül de İskenderun ekonomisine ve yatırımlarına değinerek, “İskenderun Limanı özelleşti, yatırım geldi diyorlar, oysa sanayide çalışan esnaflarla görüştüğümüzde limandan bir cıvata dahi alınmadığını görüyoruz. Limanı alan yatırımcılar İskenderun ekonomisine değer katmalı, İTSO şehrin en önemli sivil toplum kuruluşları arasında gelmektedir. Bu bağlamda İTSO yönetiminin kent ekonomisine katkılarının çok ciddi olduğuna inanıyorum. İTSO yönetiminin yaptığı çalışmalar takdire şayandır. Bizler MHP adayları olarak İskenderun ekonomisinin gelişmesi, işsizliğin azalması, istihdamın artması için çalışmalar yapacağız ve bu çalışmaları yaparken her zaman İTSO ile birlikte hareket etmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.

Ziyarette İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkanvekili Çağrı Belibağlı, muhasip üye Özcan Arslan, İTSO yönetim kurulu üyeleri Bülent Seküçoğlu, Adnan Mursaloğlu, Muhsin Yeter, Gassan Kuran, Senem Akpınar, Necat Özkaya ve Okan Belli de hazır bulundular. CİHAN

Mete Aslan: Duyarlı vatandaş olarak aday oldum


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×