Mavi Marmara Çanakkale yolunda

Mavi Marmara gemisi 665 yolcusuyla 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü etkinliklerine katılmak üzere Çanakkale'ye doğru yola çıktı.

Mavi Marmara Çanakkale yolunda
18 Mart 2015 Çarşamba 00:59

Samsun'un Canik Belediyesi ile İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) nedeni ile düzenlenen faaliyet kapsamında, 15 Mart Pazar akşamı Samsun'dan yola çıkan ve İstanbul'a uğrayan Mavi Marmara gemisi, Sarayburnu Limanı'nda düzenlenen törenle Çanakkale'ye uğurlandı.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, törende yaptığı konuşmada, Mavi Marmara'nın "vicdanın sesi" şekilde kabul edildiğini ve ümmetin gemisi olduğunu anlatım ederek, bu projeyi "ümmetin gemisiyle ümmetin mücadelesi bulunan Çanakkale'yi buluşturalım" diye yaptıklarını anlattı.

Yolculuk öncesi İstanbul'dan Samsun'a gelen gemide "Mazlum Coğrafyaların Sesi" adlı fotoğraf sergisini ziyarete açtıklarını hatırlatan Genç, sergiyi görmek için değişik şehirlerden vatandaşların Samsun'a geldiğini dile getirdi.

"Hedefimiz; Çanakkale ruhuyla gençlerimizi buluşturmak"

Osman Genç, 555 yolcusuyla Samsun'dan devinim eden gemiye İstanbul'dan da 110 yolcunun dahil olduğunu belirterek, geminin yarın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü etkinliklerine katılacağını anlattı.

"Hedefimiz; Çanakkale ruhuyla gençlerimizi buluşturmak" diyen Genç, Çanakkale ruhuyla yetişen neslin, ümit vadettiğini söyledi.

Çanakkale Zaferi'nin 100. yılında anlamlı bir faaliyet yapmak istediklerini kaydeden Genç, "Mavi Marmara'nın ruhuyla Çanakkale'nin ruhunun örtüştüğünü düşünüyoruz. Dolayısıyla iki ruhun buluştuğu bir gün olacak yarın inşallah" dedi.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×