Mamak Belediyesi acıya ve kedere ortak oluyor

Ankara Mamak Belediyesi Cenaze İşleri Müdürlüğü, kurulduğu günden bu yana 6 bin 500'den fazla vatandaşın acısına ortak oldu. Haftanın 7 günü çalışan cenaze işleri vatandaşın en zor zamanında imdadına yetişerek pek çok prosedürü...

Mamak Belediyesi acıya ve kedere ortak oluyor
30 Temmuz 2014 Çarşamba 11:33

Ankara Mamak Belediyesi Cenaze İşleri Müdürlüğü, kurulduğu günden bu yana 6 bin 500'den fazla vatandaşın acısına ortak oldu. Haftanın 7 günü çalışan cenaze işleri vatandaşın en zor zamanında imdadına yetişerek pek çok prosedürü hızlıca çözüme kavuşturuyor.

    Cenaze sahipleri ölüm gerçekleştiğinde öncelikli olarak Mamak Belediyesi'ne başvuruyor. Belediye ekipleri herhangi bir yanlışlığa sebep olmamak ve ölümün gerçekleşip gerçekleşmediğine dair cenaze muayenesini gerçekleştiriyor. Yapılan muayenenin sonrasında cenaze sahiplerinin doldurması için hazırlanan ölüm beyannamesi formları cenaze sahipleri tarafından dolduruluyor.

    Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Cenaze evi ziyaretleri bayram süresince de devam edecek. Vatandaşlarımızı en acı en zor zamanlarında yalnız bırakmıyoruz." dedi.

    Erkek ve kadınlar için ayrı ayrı hazırlanan cenaze levazımatı cenaze sahiplerine ücretsiz olarak teslim ediliyor. Cenaze levazımatının içerisinde kefen takımı, sabun, havlu ve diğer gerekli cenaze malzemesi bulunuyor. Ayrıca Mamak Belediyesi cenaze nakil işlemini de ücretsiz olarak üstleniyor.

    Doğrudan cenazenin taşınmasının yanı sıra Mamak Belediyesi cenaze yakınları içinde araç tahsisinde bulunuyor. Cenaze defin işleminden sonra Mamak Belediyesi Cenaze ekipleri cenaze evlerine de ziyaret gerçekleştiriyor. Taziye paketiyle gerçekleştirilen ziyaretle acılara ortak olunuyor. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×