Mamak Belediyesi, 2014 yılında da açılışlara devam edecek

Ankara Mamak Belediyesi kentsel dönüşümde yakaladığı başarıyı, sosyal dönüşümde de gerçekleştiriyor.

Mamak Belediyesi, 2014 yılında da açılışlara devam edecek
10 Aralık 2013 Salı 12:48

Ankara Mamak Belediyesi kentsel dönüşümde yakaladığı başarıyı, sosyal dönüşümde de gerçekleştiriyor. 2013 yılı içerisinde birbirinden büyük yatırımları tamamlayarak vatandaşın hizmetine sunan Mamak Belediyesi, 2014 yılı içerisinde de açılışlarına devam edecek.

Mamak Belediyesi, Ankara’nın en çok yatırım yapan ilçe belediyesi oldu. Belediyenin, bölgedeki ihtiyaçları göz önüne alarak hazırladığı yatırımlar vatandaşlar tarafından da büyük bir memnuniyetle karşılanıyor. Mamak’ta açılışı yapılan yatırımların bölgede hedeflenen değişimin ilk basamağı olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Mesut Akgül, “2013 yılı içerisinde Mamak’ta açılışını gerçekleştirdiğimiz yatırımlar ilçemizin çehresini değiştirdi. Yalnızca kentsel dönüşümde değil aynı zamanda sosyal dönüşümde ortaya koyduğumuz hedeflere ulaştık.” dedi.

İLKLER HİZMETE AÇILDI

2013 yılı içerisinde açılışı gerçekleştirilen ve aynı zamanda Mamak için ilk olma özelliği taşıyan yatırımlar da bulunuyor. Mamak’ın ilk yüzme havuzu olan Mamak Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi, Mamak Belediyesi ve Türk Hava Kurumu tarafından ortaklaşa yapılan Başkent’in en büyük Model Uçak Pisti ve Samsun Yolu kenarında inşa edilen Anıt Bayrak Parkı'nda açılışı gerçekleştirildi.

PAZARLARA MODERN GÖRÜNÜM

Mamak Belediyesi, inşa ettiği kapalı pazarları hem modern hem çok yönlü kompleksler şeklinde tasarlıyor. 2013 yılı içerisinde Akdere, Abidinpaşa ve Başak mahallelerinde 3 adet yeni kapalı pazarın açılışı gerçekleştirilerek vatandaşın hizmetin sunuldu. Açılışı gerçekleştirilen yeni pazarlar yine birçok hizmeti bünyesinde barındırıyor. Akdere Kapalı Pazar Yeri ve Spor Alanı, Abidinpaşa Aile Merkezi-Kapalı Pazaryeri ve Spor Alanı, Başak Kapalı Pazaryeri ve Spor Alanı haftanın yedi günü vatandaşlara hizmet sunuyor. Mamaklılara çok yönlü hizmet veren kapalı pazar yerlerinin bir diğer özelliği ise yaz aylarında düğünlere ev sahipliği yapabilecek olması.

ŞAFAKTEPE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ YENİ MERKEZİ

Mamaklı sivil toplum kuruluşlarının daha rahat ve verimli çalışması için inşa edilen Şafaktepe Sivil Toplum Merkezi’nin açılışı da 2013 yılı içerisinde gerçekleştirildi. Merkezin iki katı dernekler ve sivil toplum kuruluşlarının kullanımına sunuldu. Geniş toplantı salonuyla hizmet veren merkezde, Mamak’ta faaliyet gösteren hemşehri derneklerine ve sivil toplum kuruluşlarına yer tahsisi yapıldı.

Mamaklı kadınların ve çocukların en büyük destekçisi aile merkezleri ve bilgi evlerine yenilerini ekleyen Mamak Belediyesi, 2013 yılı içerisinde yeni aile merkezi ve bilgi evinin açılışını gerçekleştirdi. Abidinpaşa Aile Merkezi’ni ve Yeşilbayır Aile Merkezi ve Bilgi Evi de açılarak kadın ve çocukların hizmetine sunuldu.

CİHAN

Mamak Belediyesi, 2014 yılında da açılışlara devam edecek


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×