Mahmud Hocaefendi’den Yeni Şafak’a yalanlama

Mahmud Ustaosmanoğlu Hocaefendi, Çeçenistan ziyaretiyle alakalı Yeni Şafak gazetesinde yayınlanan haberlerle ilgili açıklama yaptı. “Millet cemaate diyemiyor mu ‘bunlar yalancıdır, yalancı Albayrak’ın adamları.” diyen Mahmud Efendi,...

Mahmud Hocaefendi’den Yeni Şafak’a yalanlama
10 Haziran 2014 Salı 18:48

Mahmud Ustaosmanoğlu Hocaefendi, Çeçenistan ziyaretiyle alakalı Yeni Şafak gazetesinde yayınlanan haberlerle ilgili açıklama yaptı. “Millet cemaate diyemiyor mu ‘bunlar yalancıdır, yalancı Albayrak’ın adamları.” diyen Mahmud Efendi, “Fitnelerden sakınalım.” uyarısında bulundu.

Marifet Derneği’nin internet sitesinde yapılan yazılı açıklamada, Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov’un Mahmud Ustaosmanoğlu Hocaefendi’yi Çeçenistan’a davet süreci anlatıldı. Açıklamada, “Geçtiğimiz ay Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov, bir hocalar heyeti göndererek Efendi Hazretlerini Çeçenistan’a davet etmiş ve Efendi Hazretlerimiz de kabul etmiştir. Bunun üzerine Efendi Hazretlerimizin oğlu Muhterem Ahmet Ustaosmanoğlu hocamız, Efendi Hazretlerine gelerek kamuoyundaki tepkileri ve Ramazan Kadirav’la alakalı bütün söylentileri dile getirerek; “Buna rağmen Çeçenistan’a gitmek istiyor musunuz?” diye sorduğunda, Sultanımız “İstiyorum” buyurmuşlardır.” denildi.

Yeni Şafak gazetesiyle ilgili Mahmud Efendi’nin daha önce söylediği söze değinilen açıklamada, “Daha önce İnsanlığa Hizmet Sempozyomu’nu Sinan Erdem Kapalı Spor Salonu’nda düzenlemek istemiştik. Resmi muameleleri yerine getirmemize rağmen Yenişafak gazetesinin toplantıyı sabote eden manşetinin üzerine 250 binin üzerinde bir katılımın beklendiği ve provokasyon ihtimalinin bulunduğu bahanesiyle haksız bir şekilde toplantımız iptal edilmişti. Bunun üzerine Mahmud Efendi Hazretleri açıklama yapmış ve; ‘Yenişafak gazetesinin yaptığı iftiradır. Fitnelerden sakınalım.’ Buyurmuşlardı. 2011’de Efendi Hazretlerimizle beraber umre yapabilmek için toplanan 50 bini aşkın seveniyle Mekke-i Mükerreme’de bulunduğumuz esnada Diyanet İşleri Ataşesi gönderilerek Efendi Hazretlerini umreye çıkarmamamız söylenmek suretiyle müdahale edilmişti.” ifadelerine yer verildi.

‘İHH, TÜRKİYE’DEKİ ÇEÇENLERİ ORGANİZE EDİP EFENDİ HAZRETLERİNİN EVİNE GÖNDEREREK TACİZ ETTİ’

Çeçenistan davetine değinilen açıklama şöyle denildi: “Son olarak Efendi Hazretlerimizin Çeçenistan’a yapmayı arzu ettiği ziyaretin basında duyulması özellikle de Yenişafak gazetesinin yalan ve iftiralarla dolu haberlerinin ve İHH’nın Türkiye’de yaşayan bazı Çeçenleri organize ederek Mahmud Efendinin evine gönderip taciz etmeye kalkmasının ardından bir İstanbul Milletvekilinin, Efendi Hazretlerinin hane-i saadetine gönderilerek sefere çıkmaması yönünde baskı yapılması ve bir dosyanın varlığından bahsedilmesi bizleri derinden üzmüş, seyahat özgürlüğüne müdahale ve tehdit olarak telakki edilmiştir.

Şimdiye kadar İslam’a ve Müslümanlara hizmet uğrunda meşru hiçbir isteğimize cevap verilmemesine ve uğradığımız haksızlıklara rağmen bizler sükûnetimizi muhafaza etmiş ve kamuoyunda kargaşaya sebep olmasın diye herhangi bir açıklama yapmamıştık.

Mahmud Efendi Hazretlerinin 09.06.2014 Pazartesi akşamı; “Millet, cemaate diyemiyor mu, bunlar yalancıdır, yalancı, Albayrak’ın adamları.’ buyurması üzerine biz de bu yazıyı kaleme almak ihtiyacı duyduk.

Gelinen noktada maruz kaldığımız baskıları, tehditleri, haksızlıkları, hedef gösterilmemizi ve her türlü iftiraları Kadir-i Mutlak olan Mevla Teâlâ Hazretlerine havale ediyor ve siz değerli halkımızla da paylaşıyoruz. İnsana sadakat yaraşır görse de ikrah, Doğruların yardımcısıdır Hazreti Allah. Marifet Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri.”

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×