Mağarada mahsur kalan defineci için askeri helikopter keşif uçuşu yaptı

Eskişehir'in Mihalgazi'de define aramak için girdiği mağaradaki kuyuya düşen Ramazan Yörük için çalışmalar devam ediyor.

Mağarada mahsur kalan defineci için askeri helikopter keşif uçuşu yaptı
16 Nisan 2014 Çarşamba 20:03

Eskişehir'in Mihalgazi'de define aramak için girdiği mağaradaki kuyuya düşen Ramazan Yörük için çalışmalar devam ediyor. Yörük'ün, çıkarıldığı yerden aşağı indirildikten sonra askeri helikopterle hastaneye götürüleceği öğrenildi. Olay yerine gelen askeri helikopter bölgede keşif çalışması yaptı.

Eskişehir'in Mihalgazi ilçesi yakınlarında, define aramak için girdiği mağaradaki kuyuya düştükten 3 gün sonra ulaşılan Ramazan Yörük için 1. Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı bir askeri helikopter keşif çalışması yaptı. Vücudundaki kırıklar nedeniyle mağarada müdahale edilen Yörük için Ankara, Eskişehir, Bursa, İstanbul ve İzmir'den gelen ekipler çalışmalarını sürdürüyor. 3 gündür çalışmalarını sürdüren ekipler, mağarayı genişletmek için 15 patlatma gerçekleştirdi. Ramazan Yörük'ün, çıkartıldıktan sonra sedyeyle indirilip daha sonra askeri helikopterle hastaneye götüreceği öğrenildi. Eskişehir 1. Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı askeri helikopter bölgede keşif uçuşu gerçekleştirdi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×