Macunköy’de konut kurası sevinci

Ankara Yenimahalle Belediyesi, TOKİ işbirliğinde Macunköy Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 2.

Macunköy’de konut kurası sevinci
06 Aralık 2013 Cuma 12:43

Ankara Yenimahalle Belediyesi, TOKİ işbirliğinde Macunköy Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 2. Etabı kapsamında yapımı tamamlanan 145 konutu, kura ile hak sahiplerine teslim etti.

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen kura çekimine Belediye Başkanı Fethi Yaşar da katılarak vatandaşların heyecanına ve sevincine ortak oldu. Programa Yaşar’ın yanı sıra TOKİ Kentsel Yenilenme Daire Başkanı Gürol Konyalıoğlu ve vatandaşlar katıldı. Belediyenin hizmetlerinin tanıtıldığı bir sinevizyon gösterisi ile başlayan kura çekiminde kısa bir konuşma yapan Yaşar, ilçeyi güzelleştirmek ve çarpık kentleşmenin önüne geçmek adına hayata geçirilen Macunköy, Pamuklar ve Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projeleri hakkında bilgiler verdi. 3 bin 500 konutluk Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Projesi’nde de gelecek ay kura çekimi yapılacağının müjdesini veren Yaşar, “Yenimahalle’de çarpık kentleşmenin kökünü kazıyarak vatandaşlarımıza sağlıklı, depreme dayanıklı yuvalar teslim ediyoruz.” dedi.

YAŞAR SÖZ VERDİ

Kentsel dönüşüm projelerinde kar amacı gütmediklerinin altını çizen Yaşar, “Bizim için önemli olan 30-40 yıldır tozu toprağı çeken vatandaşların çağdaş konutlara kavuşmasıdır. Biz kenti güzelleştirmek, dar gelirli vatandaşımıza daha sağlıklı bir yuva yapmanın hedefiyle bu yola çıktık. Belediye olarak bu bölgelere her türlü altyapı ve üstyapı hizmetlerini vereceğiz. Tüm sorunlar bitene kadar yanınızda olacağız. Size Fethi Yaşar sözü veriyorum.” şeklinde konuştu.

TOKİ Kentsel Yenilenme Daire Başkanı Gürol Konyalıoğlu ise sayısal veriler üzerinden TOKİ’nin hizmetlerini anlattı. 1984 yılında kurulan kurumun, 2004 yılından sonra kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verdiğini belirten Konyalıoğlu, Yenimahalle Belediyesi işbirliğinde gerçekleşen kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Konuşmaların ardından Yaşar, ilk kurayı çekerek açılışı yaptı. Kura ile 107 konut, hak sahiplerine teslim edildi. Kura çekimi sonrası evlerine kavuşan vatandaşlar, Yaşar’a teşekkür etmeyi de ihmal etmedi. Daha sağlıklı ve modern konutlara kavuştukları için çok mutlu olduklarını söyleyen vatandaşlar, “Son 5 yılda yapılan hizmetlerle ilçemiz gibi adeta bizler de yeniden doğduk. Yenimahalle’de yaşamak bizim için bir ayrıcalık haline geldi. Şimdi yine belediyemiz sayesinde hayal bile edemeyeceğimiz evlere sahip olduk. Başkanımıza ve tüm ekibine yürekten teşekkür ediyoruz.” dedi.

MACUNKÖY’E 360 MODERN KONUT

Macunköy Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ilk etabında 253 konutu, 2. etabında ise 107 konutu kura ile hak sahiplerine teslim eden belediye, vatandaşları 360 modern konuta kavuşturmuş oldu. CİHAN

Macunköy’de konut kurası sevinci


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×