‘M’ plakaların D-4 sorunu masaya yatırıldı

Zonguldak’ın Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası'nda çevre il ve ilçe oda başkanlarıyla ‘M’ plakalarında yaşanan D-4 belge sorunu masaya yatırıldı.

‘M’ plakaların D-4 sorunu masaya yatırıldı
09 Ocak 2014 Perşembe 16:03

Zonguldak’ın Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası'nda çevre il ve ilçe oda başkanlarıyla ‘M’ plakalarında yaşanan D-4 belge sorunu masaya yatırıldı. Toplantıya katılan oda temsilcilerinin alacağı ortak kararın yetkililere belge ile sunulacağı öğrenildi.

Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası'nda D-4 belgesi konusu ele alındı. Bursa, Yalova, Zonguldak, Karabük, Alaplı başta olmak üzere birçok il ve ilçelerin oda başkanları ve şoför esnafının katıldığı toplantıda, yaşanan sorunun ortadan kaldırılması veya buna yönelik yapılması planlanan çalışmalar tartışıldı. Yapılan toplantıda, Bakanlık tarafından yayınlanan kararnamede, M plakaların D-4 belgesi almak için ‘M’ plakalarından feragat etmesi ve normal plaka alması gerektiği, normal plaka ve D-4 belgesi aldıktan sonra da araçlarını satamayacak olmasından dolayı hat sahiplerinin sorun yaşayacağı üzerinde duruldu.

Toplantının ev sahipliğini yapan Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civelek, yapılan toplantıya katılan diğer oda ve hat sahibi üyeleriyle ortak bir yön çizmeye çalıştıklarını söyledi. Civelek, “Bugünkü toplantımızın amacı Bakanlar Kurulu'nun verdiği şoför esnafının M plakalarının, D-4 belgelerinin geri alınması hakkında Bursa, Yalova, Zonguldak, Karabük oda başkanları ve şoför esnafı arkadaşlarımızla birlikte toplantı yapıyoruz. Bir değerlendirme yapıp ilgili yerlerle görüşme yapmak için toplantıyı gerçekleştirdik. Hep birlikte bir karar verip, belgelendirip üst makamlara dosyaları ileteceğiz.” dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×