Kuyumcu kayboldu, şikayet yağdı

Bolu’da Yukarı Çarşı Mahallesi'nde uzun yıllardan bu yana kuyumculuk yapan Mustafa G.’nin, eşi ile birlikte kaybolması sonrası, alacaklı olduklarını iddia eden 5 kişi polis merkezlerine başvuruda bulundu. Mustafa G.’ye emaneten altın ve...

Kuyumcu kayboldu, şikayet yağdı
30 Mayıs 2014 Cuma 13:18

Bolu’da Yukarı Çarşı Mahallesi'nde uzun yıllardan bu yana kuyumculuk yapan Mustafa G.’nin, eşi ile birlikte kaybolması sonrası, alacaklı olduklarını iddia eden 5 kişi polis merkezlerine başvuruda bulundu. Mustafa G.’ye emaneten altın ve para verdiklerini belirten şahıslar, günlerdir kendisinden haber alınmayan Mustafa G. hakkında şikayetçi oldu.

Yukarı Çarşı’da uzun yıllardan bu yana kuyumculuk yapan iş adamı G. Kuyumculuk’un sahibi Mustafa G. eşi ile birlikte ortadan kaybolması sonrası, hakkında yeni iddialar ortaya çıktı. Geçtiğimiz pazartesi gününden bu yana dükkanını açmayan ve Bolu’dan ayrıldığı öğrenilen Mustafa G.’nin piyasaya yaklaşık 4-5 milyon lira civarında bir borç bırakarak ortadan kaybolduğu iddia edildi. Günlerdir yerel basında yer alan bu gelişmeler üzerine, eşi ile birlikte ortadan kaybolan Mustafa G. hakkında yeni bilgiler edinildi.

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü’nün, Bolu Valiliği aracılığıyla basın kuruluşlarına ilettiği asayiş raporlarına göre, şu ana dek G. Kuyumculuk’un sahibi Mustafa G. hakkında 5 mağdurun, polis şubelerine başvuruda bulunarak şikayetçi oldukları öğrenildi.

İzzet Baysal Emniyet Şubesi’ne başvuruda bulunan mağdurlardan M.E.E. isimli şahıs, geçmişte düğün alışverişi yaptığı Mustafa G.’ye emanet olarak 183 gram altın verdiğini, bir kısım altını geri aldığını, ancak alacaklı olduğu 89 gram altın daha bulunduğunu bildirdi. Mustafa G.’ye ulaşamadığını belirten M.E.E. isimli şahıs, şikayetçi oldu.

İzzet Baysal Emniyet Şubesi’ne başvuruda bulunan bir başka mağdur İ.T. ise Mustafa G.’ye 7 yıldır altın değeri üzerinden yaklaşık 40 bin TL para yatırdığını, şüphelinin dükkanını 5 gün önce kapatıp gittiğini öğrendiğini, aralarında sözleşme bulunmadığını söyledi. İ.T. isimli şahıs alacaklı olduğunu belirttiği kuyumcu Mustafa G. hakkında şikayetçi oldu.

F.K isimli şahıs ise kuyumcu Mustafa G.’ye 3-4 ay sonra geri almak üzere 9 bin TL para verdiği, şüpheli M.G. nin dükkanını kapatıp kayıplara karışması üzerine, şikayetçi olduğu bildirildi. S.Ç isimli bir başka şahıs ise Mustafa G.’ye ileride altının gram fiyatından çekmek üzere 4 bin 500 TL para yatırdığını, kuyumcunun dükkanını kapatmış olması üzerine şikayetçi olduğunu bildirdi.

Kuyumcu Mustafa G. için şu ana dek yapılan son şikayet başvurusunda ise K.K. isimli şahıs, Mustafa G.’yi tanıdığı için kendisine bilezik yaptırmak üzere 6 bin 525 TL para verdiğini, bileziklerin durumunu sormak için şüphelinin iş yerine gittiğini, ancak dükkanın kapalı olduğunu öğrendiğini söyledi. K.K. isimli şahsın Mustafa G. hakkında şikayetçi olduğu öğrenildi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×