Kitap fuarını 5 günde yaklaşık 60 bir kitapsever ziyaret etti

Erzurum Valiliği ile Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Erzurum Şube Başkanlığı'nın işbirliği ve açılışı yapılan '1.

Kitap fuarını 5 günde yaklaşık 60 bir kitapsever ziyaret etti
08 Nisan 2014 Salı 16:48

Erzurum Valiliği ile Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Erzurum Şube Başkanlığı'nın işbirliği ve açılışı yapılan '1. Ulusal Erzurum Doğu Kitap Fuarı'nı 5 gün içerisinde yaklaşık 60 bin kitapsever ziyaret etti.

Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak’ın girişimleri ile kentte ilk defa yapılan organizasyonda vatandaşlar kitaplarla adeta hasret gideriyor. Ziyaretçi sayısının bu kadar yüksek olması fuara katılan yayınevlerini memnun etti. Ziyaretçi sayısının beklenenin çok üzerinde seyretmesi yayınevlerinin satış rakamlarına da yansıdı. Gün gün kayıt altına alınan ziyaretçi istatistiklerinde en yüksek rakam cumartesi günü tespit edildi. Fuarın açılışının yapıldığı Cuma günü 11 bin 730 olan ziyaretçi sayısı cumartesi günü 18 bin 750 olarak belirlendi. Bir sonraki gün olan pazar günü ise 16 bin 500 kişi ziyaret etti. Kitapseverlerin yoğun ilgi gösterdiği Fuarı Pazartesi günü de 12 bin vatandaş ziyaret etti.

Fuarda çok sayıda yazar, kitapseverlerle buluştu. Bilal Sami Gökdemir, Nurullah Genç, Selçuk Alkan, Erkan İşeri, İsmail Mutlu, Bülent Akyürek, Yahya Türkeri, Sinan Yağmur gibi yazarlar Erzurum Kitap Fuarı’nda okurlarıyla bir araya gelip, kitaplarını imzaladı hem de söyleşi ve konferanslara katıldı.

Hafta sonuna kadar ise Yahya Türkeli, Tekin Sönmez, Orhan Çekiç, Uğur Aslan, Erdal Demirkıran, Ahmet Günbay Yıldız, Emine Şenlikoğlu, Mahmut Ulu, İsmail Yıldız ve Remzi Çayır gibi ünlü yazarlar bağlı oldukları yayınevlerinin standlarında imza günleriyle, okurlarıyla buluşacak.

Fuar, 13 Mayıs Pazar gününe kadar açık kalacak. CİHAN

Kitap fuarını 5 günde yaklaşık 60 bir kitapsever ziyaret etti


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×