Kısa mesajla 155’e ihbar dönemi 1 Şubatta başlıyor

Resmi Gazetede 5 Haziran 2012 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren 'Elektronik Haberleşme Sektöründe Acil Yardım Çağrı Hizmetlerine İlişkin Yönetmelik' gereği GSM şirketleri tarafından 155 SMS Servisi (Kısa Mesaj) 1 Şubat 2014 tarihinden itibaren ücret.

Kısa mesajla 155’e ihbar dönemi 1 Şubatta başlıyor
08 Ocak 2014 Çarşamba 20:18

Resmi Gazetede 5 Haziran 2012 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren 'Elektronik Haberleşme Sektöründe Acil Yardım Çağrı Hizmetlerine İlişkin Yönetmelik' gereği GSM şirketleri tarafından 155 SMS Servisi (Kısa Mesaj) 1 Şubat 2014 tarihinden itibaren ücretsiz olarak 81 il merkezinde vatandaşların hizmetine açılıyor.

Kayseri Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 155 SMS (Kısa Mesaj) servisi ile engelli ve bulunduğu ortam itibariyle sesli konuşması can ve mal kaybına neden olabilecek vatandaşların polise daha hızlı ve kolay erişmeleri, acil durumlarda, ihbar veya şikayette bulunabilmesi için cep telefonundan Kısa Mesaj göndermek suretiyle kolluk kuvvetlerine kolayca ulaşabilmeleri sağlanacak. SMS (Kısa Mesaj) hizmetinin faaliyete geçmesi ile suç ve suçlularla mücadelede, vatandaşımızın polise olan desteği daha da artmış olacak.

Vatandaşlar tarafından kısa mesaj yoluyla gönderilecek ihbar ve şikayetler hangi konumdan gönderilmiş ise o coğrafi konumdaki ilin 155 Polis İmdat Acil Çağrı Merkezine iletilecek. 155 SMS Servisi'nin gereksiz kısa mesajlarla meşgul edilmemesi, gereksiz kısa mesaj gönderenler hakkında 5326 sayılı Kabahatler Kanununa göre gerekli idari işlemlerin yapılacağının bilinmesi istendi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×