Kimse Yok Mu, kardeş aileleri iftarda bir araya getirdi

Kimse Yok Mu Derneği Bursa Şubesi, 500 kardeş aileyi iftarda buluşturdu. Hayırsever işadamları ile ihtiyaç sahibi aileler, birlikte iftar yaparak yapılan duaya ‘Amin’ dedi. Kültürpark içinde Göl Park’ta gerçekleştirilen ‘Kardeş Aile...

Kimse Yok Mu, kardeş aileleri iftarda bir araya getirdi
10 Temmuz 2014 Perşembe 23:48

Kimse Yok Mu Derneği Bursa Şubesi, 500 kardeş aileyi iftarda buluşturdu. Hayırsever işadamları ile ihtiyaç sahibi aileler, birlikte iftar yaparak yapılan duaya ‘Amin’ dedi.

Kültürpark içinde Göl Park’ta gerçekleştirilen ‘Kardeş Aile İftarı’na; Bursa Girişimci İşadamları Derneği (BUGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Fuat Er, dernek üyesi işadamları ve iş kadınları ile ihtiyaç sahibi aileler katıldı. İftar öncesi, Kimse Yok Mu tiyatro topluluğunun sunduğu gösteri beğeni ile izlendi.

Kimse Yok Mu Derneği Bursa Şube Müdürü Sadullah Hizan, geleneksel hale gelen ‘Kardeş Aile İftarı’nın mağdur ailelere mahrumiyetlerini bir nebze olsun unutturmak amacıyla gerçekleştirildiğini söyledi. 12 ay boyunca sıkıntı çeken, evinde hasta çocuğu olan, oturacak eşyası bulunmayan yada Suriye’den gelen kimsesiz insanlara sahip çıkıldığını vurgulayan Hizan, hayırseverlerin yaptığı işin önemine dikkat çekti.

“YAPILACAK DUALAR, ALLAH’IN RAHMETİNİN YAĞMASINA VESİLE OLACAKTIR”

“Efendimiz'in (SAV) bir zamanlar Ensar-Muhacir kardeşliği ile insanlığa hediye ettiği bu kardeşliği biz de bugün yaşatmaya çalışıyoruz” diyen Hizan, şunları söyledi: “Hayırseverlerimiz, mağdur ailelerimizi görmekle, hem dünyalarına bir temel taşı olacak, hem ahretlerini kurtaracak, hem de Allah’la münasebetlerini kavileştirecek şefkat duygularının ihtizaza gelmesi mümkün olacak. Diğer taraftan mağdurlarımız ise kendilerine sahip çıkan insanları görünce kalplerinden yapacakları bir dua, belki şu an ülkemizde kardeşliğin sıkıntıya girdiği bu ortamda inşallah Allah’tan rahmetin yağmasına vesilece olacaktır. Memleketimizin her tarafından hayırseverlerimiz ile mağdurlarımız kucaklaşsın. Dünyanın her tarafından insanlar, sarı ırk, siyah ırk demeden birbirleri ile kucaklaşsınlar. Daha ahrete gitmeden, dünyamızı cennete çevirmek, kardeşliğin lezzetini yaşamak ve şu Ramazan ayında Allah’ın rızası ile yarın kıyamette bu tablo ile Cenab-ı Hakkın huzurunda ve efendimizin sancağı altında bulunmak hepimizin muradıdır. İnşallah bu örnek çalışma bütün dünyaya ve yurdumuzun dört bir tarafına yayılır. Rabbim dünyanın dört bir tarafında dökülen kanları da dindirsin, herkesin ve Ümmet-i Muhammed’in yardımcısı olsun.”

“KİMSE YOK MU, KİRAMIZI, YİYECEĞİMİZİ, GİYECEĞİMİZİ VERİYOR”

Mağdur aileler ise yardımseverlere teşekkür etti. İftar vesilesi ile diğer insanlarla bir araya gelme imkanı bulduklarını belirterek, “Yardım yapan kişilerden, dernek yetkililerinden Allah razı olsun. Çok mutluyuz, çok sevinçliyiz. Yardımların da devamını dileriz.” ifadelerini kullandı. Celal Taşkesen isimli vatandaş, şunları ifade etti: “Kimse Yok Mu, en başta kiramızı ödüyor. Yiyeceğimizi, giyeceğimizi veriyorlar. Kimse Yok Mu’dan çok memnunuz.” CİHAN

Kimse Yok Mu, kardeş aileleri iftarda bir araya getirdi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×