Kılıçdaroğlu'ndan cumhurbaşkanlığı için Kemal Derviş cevabı: Neden olmasın

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kemal Derviş’le görüştü. Çıkışta gazetecilere konuşan Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığına aday olarak Kemal Derviş'i mi düşünüyorsunuz? sorusuna, 'Neden olmasın' şeklinde...

Kılıçdaroğlu'ndan cumhurbaşkanlığı için Kemal Derviş cevabı: Neden olmasın
24 Mayıs 2014 Cumartesi 20:33

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kemal Derviş’le görüştü. Çıkışta gazetecilere konuşan Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığına aday olarak Kemal Derviş'i mi düşünüyorsunuz? sorusuna, 'Neden olmasın' şeklinde cevap verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beyoğlu Gümüşsuyu’nda Kemal Derviş’le görüştü. Çıkışta gazetecilerin sorularını cevaplayan Kılıçdaroğlu, “Ekonomiyi tartıştık. Dünyayı, Türkiye’yi, geleceği tartıştık. Güzel bir sohbet oldu.” diye konuştu. Cumhurbaşkanlığıyla ilgili soruya, “Öyle bir şey şu an için söz konusu değil. Biz, şu an kişileri tartışmıyoruz. Tartıştığımız konu cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturacak kişinin nitelikleri ne olmalı? Halkımız nasıl bir cumhurbaşkanı istiyor? Bunu tartışıyoruz. Bu da doğal olarak görüşülmesi gerekiyor. Önce niteliklerini tartışmalıyız. Çünkü cumhurbaşkanı olacak kişi Türkiye’yi temsil edecek, bizi onurlandıracak. Bütün dünyada temsil edecek. Onun temiz, bilgili birisi olmasını istiyoruz. Ülkedeki bütün insanların kucaklamasını istiyoruz. Bunları tartıştık.” şeklinde cevap veren Kılıçdaroğlu, Kemal Derviş’i mi düşünüyorsunuz şeklindeki soruya ise, “Niçin olmasın.” dedi ve gülümseyerek oradan ayrıldı.

Kemal Derviş de çıkışta bekleyen gazetecilere, “Biz her zaman görüşüyoruz. Ben zaten CHP’liyim . Ekonomiyi, siyaseti bu tür şeyleri görüşüyoruz.” Diye konuştu. Cumhurbaşkanlığı konusundaki soruyu cevapsız bıraktı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×