Kılıçdaroğlu: Erdoğan’ın gözlüğünü takıp kasetleri izlediğini gözlerimle gördüm

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski genel başkan Deniz Baykal’ın istifasına sebep olan görüntülere ilişkin, “Ben gözlerimle gördüm.

Kılıçdaroğlu: Erdoğan’ın gözlüğünü takıp kasetleri izlediğini gözlerimle gördüm
28 Mart 2014 Cuma 05:03

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski genel başkan Deniz Baykal’ın istifasına sebep olan görüntülere ilişkin, “Ben gözlerimle gördüm. Erdoğan’ın gözlüğünü takıp o kasetleri izlediğini gördüm. Bir değil, birden fazla kaseti izlediğini gördüm. Erdoğan açıkça yalan söylüyor” dedi.

Ankara’da, Kanaltürk ve Bugün Televizyonu’nun ortak yayınında, Farklı Bakış programı sunucusu Tarık Toros'un sorularını cevaplayan Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Baykal kasetiyle ilgili soruya CHP lideri, “İnsanda biraz ahlak olur. Tüm inançların ortak temeli ahlaktır. Siyasetçinin halkına yalan söylememesi lazım. Kaset olayı gündeme geldiğinde, ertesi gün, yanlış hatırlamıyorsam Hürriyet gazetesi, 8 sütuna manşet “Erdoğan MİT’e talimat verdi, konu aydınlatılacak’ diye manşet oldu. Ben genel başkan olduktan sonra, Erdoğan’ın böyle bir talimat vermediğini söyledim, yalanlamadı, gerçekten vermedi. Verse, MİT asıl faili yakalayacaktı. Daha sonra pek çok iftiralar atıldı, CHP’ye atıldı. Ben gözlerimle gördüm. Gözlüğünü takıp o kasetleri izlediğini gördüm. Bir değil, birden fazla kaseti izlediğini gördüm. Nerede olduğunu açıklayamam. Dizüstü bilgisayardan Erdoğan’a izlettiriliyor ve konuşuluyor. Erdoğan’a izletenler, aynı zamanda Erdoğan’ı da görüntüye alıyorlar. Dizüstü bilgisayarın üstündeki kameradan Erdoğan’ı da görüntüye alıyorlar. O konuşmalar, internete düşen konuşmalardır. Haberi var” yanıtını verdi.

“BU KADAR AŞAĞILIK BİR YALAN SÖYLEYEN KİMSE GÖRMEDİM”

Görüntüleri ne zaman izlediğini söylemek istemediğini kaydeden Kılıçdaroğlu, “Şimdi çıkıyor diyor ki, benim haberim yoktu, ben onları kaldırttım. Açıkça yalan söylüyor. Bu kadar aşağılık bir yalan söyleyen başka kimse görmedim. Nasıl yalan söylüyorsun bu kadar kolayca. Arkasından olay medyaya yansıdı malum. O gördüğüm görüntüde, eliyle gözlüğünü takarken, nasıl izlediğine dair fotoğraf internete düştü. Benim gördüğüm videonun başıydı o. Umarım önümüzdeki günlerde düşer ve Erdoğan’ın nasıl bir adam olduğunu bu millet görür. Bu görüntüyü Baykal da biliyor. O nedenle Erdoğan’ı mahkemeye verdi. Erdoğan bu konuda hep yalan söylüyor. Türk siyasetinde böyle bir ahlaksızlık hiç olmamıştır” ifadelerini kullandı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×